Carlo Ancelotti ocenił El Clasico

Carlo Ancelotti
Carlo Ancelotti Pressfocus

Carlo Ancelotti w niedzielę pierwszy raz pokonał Barcelonę na Camp Nou jako trener Realu. Włoch po meczu zabrał głos na temat El Clasico.

  • Za nami pierwsze El Clasico w sezonie 2021/2022
  • Real Madryt pokonał Barcelonę 2:1
  • Głos na temat niedzielnego hitu zabrał Carlo Ancelotti, który pochwalił swój zespół

Real cierpiał, ale triumfował

Przed niedzielnym El Clasico nie było zdecydowanego faworyta do zwycięstwa. Po meczu nie było już wątpliwości. Real Madryt zasługiwał na zwycięstwo i pokonał Barcelonę 2:1. Jak pojedynek ten ocenił Carlo Ancelotti?

To był praktyczny, inteligentny mecz. W obronie graliśmy świetnie. W pierwszej połowie mogliśmy lepiej wychodzić od tyłu, myliliśmy się w niektórych podaniach. Byliśmy jednak bardzo efektywni w kontrze. Jasne jest, że jeśli w drużynie mamy taką jakość, to musimy się nią cieszyć. Nic więcej – powiedział szkoleniowiec Realu Madryt. Morale w zespole Królewskich są zatem bardzo dobre. Czy drużyna włoskiego trenera może zatem skutecznie rywalizować z najlepszymi klubami na świecie?

Myślę, że możemy rywalizować. Ekipa jest bardzo solidna. Celem będzie też bycie trochę bardziej solidnymi z przodu. To chcemy zrobić, ale musimy myśleć, że zagraliśmy z bardzo dobrą ekipą, która rozegrała świetny mecz. Cierpieliśmy, ale zdolność do wspólnego cierpienia i nietracenia kontroli bez piłki to zaleta – podkreślił Carlo Ancelotti, który pokonał Barceloną na Camp Nou po raz pierwszy. Jakie to uczucie?

Jestem szczęśliwy ze zwycięstwa, bo klasyk to najważniejszy mecz. Wygraliśmy tutaj. Cieszymy się. Niestety to tylko trzy punkty, co podkreślałem też wczoraj. Nie chcę oceniać drugiego zespołu. My zagraliśmy dobrze, ale Barcelona też rozegrała dobre spotkanie. Nie można niczego tu zarzucić – rzekł włoski trener.

Czytaj także: Koszmarna seria Barcelony trwa! Kapitalny gol w El Clasico [WIDEO]

Komentarze