Carlo Ancelotti skomentował zwolnienie Koemana

Carlo Ancelotti
Carlo Ancelotti Pressfocus

Carlo Ancelotti zabrał głos na temat meczu Real Madryt – Osasuna. Włoch został również poproszony o wypowiedź na temat Ronalda Koemana.

  • Real Madryt nie potrafił pokonać u siebie Osasuny (0:0)
  • Pretensji do swojego zespołu nie ma jednak Carlo Ancelotti
  • Włoch wypowiedział się na temat zwolnienia Ronalda Koemana z Barcelony

Real znów zgubił punkty

Wydawało się, że wygrana Realu Madryt w El Clasico napędzi drużynę do serii zwycięstw. Tymczasem Królewscy potknęli się kolejny raz. Nie potrafili pokonać Osasuny (0:0). Co na temat środowej potyczki sądzi Carlo Ancelotti?

To są dla nas najtrudniejsze spotkania, dla charakterystyki tej kadry. To jest dosyć normalne, bo mamy mocnych skrzydłowych w pojedynkach jeden na jeden i czasami w tych spotkaniach brakuje nam większej obecności w polu karnym, którą możesz osiągać też przez wejścia pomocników. Tu trochę chodzi o cechy tego zespołu. To jest poprawna ocena, że mamy takie trudności – przyznał szczerze opiekun Realu Madryt. Mimo tego, Włoch jest umiarkowanie zadowolony z gry swoich podopiecznych.

Możesz powiedzieć, że jestem szalony, ale podobała mi się gra drużyny. Pierwsza połowa może nie za bardzo, bo nie zmienialiśmy szybko strony, często zostawaliśmy z piłką na lewej stronie szukając rozwiązania. Druga połowa była dużo lepsza i bardzo mi się podobała. Nie mam nic do zarzucenia piłkarzom, dali z siebie wszystko. Musimy iść dalej, musimy iść dalej – zapowiedział włoski trener. Został on zapytany o potencjalne zwolnienie Ronalda Koemana z Barcelony, które faktycznie nastąpiło.

Mnie zwalniano wiele razy i jestem tutaj żywy, zadowolony. To część twojej pracy, że jesteś zwalniany. Mogę powiedzieć, że musisz dawać z siebie wszystko, dopóki jesteś trenerem, a dzień po wyrzuceniu, spojrzeć do przodu. Musisz to zrobić ze spokojnym sumieniem, że dałeś z siebie wszystko. Myślę, że Koeman dał z siebie wszystko, co mógł – powiedział Carlo Ancelotti.

Czytaj także: Barcelona straciła cierpliwość. Koeman zwolniony!

Komentarze