Carlo Ancelotti skreślił dwóch piłkarzy

Carlo Ancelotti
Carlo Ancelotti Pressfocus

Real Madryt zakończył tourne w USA. Carlo Ancelotti w trakcie obozu stwierdził, że dwóch piłkarzy nie ma przyszłości w klubie.

  • Real dotychczas opuściło sześciu piłkarzy
  • W Madrycie są jednak kolejni gracze na liście do odejścia
  • Carlo Ancelotti nie liczy na dwóch zawodników

Czas na ruch klubu

Od wielu miesięcy wiadomo było, że z dniem 1 lipca Real Madryt przestaną reprezentować: Marcelo, Gareth Bale oraz Isco. Kontrakty tej trójki nie zostały przedłużone. To nie był koniec rozstań w drużynie aktualnego mistrza Hiszpanii. Dla Królewskich nie zagra już Luka Jovic, który był absolutnie nieprzydatny Carlo Ancelottiemu. Serb trafił za darmo do Fiorentiny. Miejsce w kadrze pierwszego zespołu nie mieliby zaś Takefusa Kubo i Victor Chust. Dołączyli oni odpowiedni do Realu Sociedad i Cadiz.

Real rozstał się dotychczas z sześcioma zawodnikami. Na tym nie koniec, ponieważ szeregi Getafe zasilić ma Borja Mayoral. Tym samym byłby to już drugi snajper, którego pozbyliby się Królewscy. Carlo Ancelotti po zakończonym już tourne w USA uznał, że nie potrzebuje jeszcze innego napastnika, czyli Mariano. 28-latek to kula u nogi dla klubu. Piłkarz nie daje drużynie żadnej jakości, a jego utrzymanie kosztuje Real cztery i pół miliona euro rocznie. Z tego względu mistrzowi Hiszpanii trudno jest rozstać się z tym zawodnikiem. Królewscy zapewne jeszcze spróbują pozbyć się 28-latka.

Carlo Ancelotti uznał też, że zbędny mu jest Alvaro Odriozola. Prawy obrońca liczył, że po powrocie do Fiorentiny udowodni swoją przydatność. Tymczasem nic z tego nie wyjdzie. Opiekun Realu uznał, ze Dani Carvajal i Lucas Vazquez (w rezerwach jest jeszcze Vinicius Tobias) to wystarczające zabezpieczenie na prawą flankę defensywy.  Real spróbuje znaleźć mu nowego pracodawcę.

Czytaj także: Lewandowski o rozstaniu z Bayernem: powiedziano dużo bzdur

Komentarze