Carrasco nietykalny w Atletico Madryt

Yannick Carrasco
Yannick Carrasco PressFocus

Yannick Carrasco po powrocie z Chin wyrósł na pierwszorzędną postać w Atletico Madryt. W zespole ze stolicy uznaje się Belga za postać nietykalną. 28-latkiem interesuje się, przykładowo, Newcastle United, ale Los Colchoneros zachowują spokój i nie wyobrażają sobie oddania tak istotnego gracza.

  • Yannick Carrasco ma za sobą dwa niezwykle udane sezony w barwach Atletico Madryt
  • Kontrakt Belga obowiązuje do 2024 roku, a zawarta w nim klauzula odstępnego wynosi 60 milionów euro
  • 28-latkiem interesuje się, choćby, Newcastle United, ale wielozadaniowy piłkarz uznawany jest w klubie za nietykalnego

Carrasco nie na sprzedaż

Yannick Carrasco wrócił do Atletico Madryt zimą 2020 roku. Z miejsca widać było, że podczas gry w Chinach zawodnik dojrzał do roli lidera na boisku. Dwie ostatnie kampanie w jego wykonaniu były naprawdę fantastyczne. 28-latek świetnie drybluje, a do tego dysponuje wielką szybkością. To pozwala mu siać niepokój w szeregach obronnych przeciwników, a do tego zdecydowanie poprawił swoją decyzyjność. Dodatkowo, Diego Simeone wysoko ceni sobie wielozadaniowość belgijskiego gracza. Jego nominalna pozycja to skrzydło, ale wiele spotkań spędził ostatnio w roli wahadłowego. Co ważne, prezentował się tam nie gorzej, niż “o półkę” wyżej.

Carrasco wzbudził zainteresowanie innych klubów. Kontrakt wiąże go z Atletico Madryt do 2024 roku i jest w nim zawarta klauzula odstępnego w wysokości 60 milionów euro. Tę klauzulę jest skłonne opłacić Newcastle United. We Włoszech mówi się też, że Belg mógłby zastąpić Rafaela Leao, gdyby ten zdecydował się opuścić Milan. Rojiblancos pozostają jednak spokojni. Wiedzą, że Carrasco odpowiada życie w Madrycie. Sam klub stawia Belga na równi z Janem Oblakiem, Koke czy Joao Felixem, czyli zawodnikami, na których Simeone ma budować sukcesy w najbliższej przyszłości. 28-latek znalazł się pośród graczy z tabliczką głoszącą “nie na sprzedaż”.

Carrasco rozegrał w minionym sezonie 44 mecze. Zanotował w nich sześć bramek i siedem asyst.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze