Casillas zakończył karierę

Iker Casillas
Iker Casillas fot. Getty Images

Były bramkarz Realu Madryt i reprezentacji Hiszpaniii, Iker Casillas, ogłosił we wtorek zakończenie piłkarskiej kariery. Doświadczony Hiszpan wiesza buty na kołku w wieku 39 lat.

Czytaj dalej…

Casillas po raz ostatni na boisku pojawił się w ubiegłym roku. W maju 2019 roku, podczas jednego z treningów FC Porto, doznał ataku serca, co skutecznie powstrzymało go od kolejnych występów. Co prawda bramkarz wrócił do treningów po kilku miesiącach, ale nie rozegrał już ani jednego spotkania. Teraz podjął oficjalną decyzję o zakończeniu piłkarskiej kariery.

Casillas legendą Realu Madryt

Nie ma wątpliwości, że Casillas zapisał się na stałe w historii hiszpańskiej piłki, a przede wszystkim Realu Madryt. W barwach Królewskich bramkarz występował przez 16 sezonów, rozgrywając w jego barwach 725 oficjalnych spotkań. Razem z klubem sięgnął po 19 tytułów, w tym trzy razy triumfował w rozgrywkach Ligi Mistrzów i pięciokrotnie zdobywał mistrzostwo Hiszpanii.

Mistrza świata i mistrz Europy

Casillas przez wiele lat miał również niepodważalną pozycję numeru jeden w bramce reprezentacji Hiszpanii. W drużynie narodowej wystąpił 167 razy, zdobywając w niej najwyższe laury. Z hiszpańskim zespołem został mistrzem świata, a także dwa razy triumfował w Mistrzostwach Europy.

Komentarze