Cavani wybierze między dwoma hiszpańskimi klubami

Edinson Cavani
Edinson Cavani PressFocus

Edinson Cavani wciąż pozostaje wolnym zawodnikiem. Ostatecznie Urugwajczyk niemal na pewno wyląduje w La Lidze. Zainteresowanie nim wyrażają Villarreal i Valencia i do weterana należy podjęcie decyzji.

  • Edinson Cavani w czerwcu zakończył swoją przygodę z Manchesterem United. Od tamtej pory pozostaje bezrobotny
  • Po licznych negocjacjach krąg zespołów, do których może dołączyć napastnik, zawęził się do dwóch
  • 35-latek musi wybrać pomiędzy Villarrealem a Valencią

Villarreal czy Valencia? Kluczowe dni dla Cavaniego

Edinson Cavani wciąż nie podjął decyzji na temat swojej przyszłości. Choć Urugwajczyk od końca czerwca pozostaje bezrobotny, nadal nie podpisał nowej umowy z innym pracodawcą. A chętnych przecież nie brakowało.

Ostatecznie wszystko wskazuje na to, że 35-letni weteran podejmie się nowego wyzwania. Grał już – i to z sukcesami – we Włoszech, Francji i Anglii. Teraz chce trafić do kolejnej czołowej ligi, która pozwoli mu przygotować się do ostatnich mistrzostw świata w karierze. Niemal na pewno snajper podpisze kontrakt z klubem La Ligi.

Konkretniej rzecz ujmując, z jednym z dwóch. Zainteresowanie Cavanim wyraziło wiele hiszpańskich zespołów, ale tylko dwa pozostały w grze. Pierwszy to Villarreal. Unai Emery prowadził napastnika podczas jego najlepszego etapu w Paris Saint-Germain. W dodatku Żółta Łódź Podwodna sprzedała Paco Alcacera do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, więc w kadrze – i limicie płacowym – pojawiła się luka.

W grze pozostaje też Valencia. Gennaro Gattuso marzy o poprowadzeniu Urugwajczyka i tam z pewnością mógłby częściej liczyć na grę w wyjściowym składzie. Mundo Deportivo przekonuje, że negocjacje z Nietoperzami miały miejsce.

Cavani w minionym sezonie wystąpił w 20 meczach we wszystkich rozgrywkach. Zanotował w nich dwie bramki i asystę.

Czytaj więcej: Królewscy obawiają się utraty Casemiro.

Komentarze