Cavani zagra w La Lidze. Czas na ostatnie szczegóły

Edison Cavani
Edison Cavani Pressfocus

Edison Cavani od 1 lipca jest graczem bez kontraktu. To ma się zmienić w tym tygodniu. Występy Urugwajczyka oglądać będziemy w La Lidze.

  • Edinson Cavani nie grał jeszcze w La Lidze
  • Sytuacja ta zmieni się w tym sezonie
  • Urugwajczyk dołączy to jednego z największych hiszpańskich klubów

Cavani wybrał klub

Edinson Cavani to piłkarz, o którego osiągnięciach nie mówi się wiele. Tymczasem Urugwajczyk to jedna z legend PSG i autor współczesnych sukcesów tego klubu, dla którego strzelił równo 200 goli. 35-latek barierę stu goli przekroczył w swoim poprzednim zespole, czyli Napoli, gdzie trafił do siatki 104 razy. Mniej udany był najnowszy rozdział w karierze Cavaniego. Doświadczony snajper pobyt w Anglii zakończył rozgrywając 59 spotkań, oraz strzelając 19 goli i zaliczając 7 asyst.

Manchester United nie przedłużył wygasającego 30 czerwca kontraktu Cavaniego i Urugwajczyk z dniem 1 lipca stał się wolnym agentem. Mimo tego po 35-latka nie zgłosiły się kluby z europejskiego topu. Zamiast tego napastnik łączony był z powrotem do ojczyzny, czy wyjazdem z Europy.

Po pewnym czasie Cavanim zainteresowały się drużyny z La Ligi. Urugwajczyk przymierzany był do kilku klubów, ale zawodnik dokonał już wyboru. 35-latek chce, aby jego nowym pracodawcą była Valencia. Nietoperze również pragną takiego scenariusza. Na dzisiaj klub zaplanował rozmowy z Cavanim, w trakcie których mają zostać ustalone ostatnie szczegóły umowy Urugwajczyka. Ma on podpisać dwuletni kontrakt z Valencią.

Czytaj także: Reprezentant Hiszpanii odmówił Diego Simeone

Komentarze