Ceballos bohaterem Realu

Dani Ceballos
Dani Ceballos fot. Grzegorz Wajda

W spotkaniu kończącym niedzielne zmagania w 19. kolejce hiszpańskiej La Liga, Real Madryt wyszarpał zwycięstwo nad Realem Betis na Estadio Benito Villamarin. Na gola Modricia odpowiedział w 67. minucie Canales, ale tuż przed końcem regulaminowego czasu gry, triumf zapewnił Królewskim Ceballos.

Na cztery zmiany po porażce z Hueską zdecydował się trener Quique Setien – miejsca Feddala, Tello, Garcii i Lorena zajęli Barragan, Guardado, Lo Celso i Joaquin. Także czterech piłkarzy po przegranym meczu z Realem Sociedad wymienił Santiago Solari – zamiast Courtoisa, Marcelo, Kroosa i Lucasa mogliśmy oglądać Nacho, Reguilona, Valverde oraz Navasa.

Na pierwszego gola kibice zgromadzeni na Benito Villamarin czekali niespełna kwadrans – po strzale Carvalaja futbolówka odbiła się od Bartry i trafiła na szesnasty metr, skąd silnym uderzeniem do siatki posłał ją Modrić. Dziesięć minut przed przerwą podwyższyć prowadzenie mógł jeszcze Valverde, ale w ostatniej chwili, kluczową interwencję zanotował Guardado.

Kwadrans po przerwie, bliski zdobycia kapitalnego gola był Guardado – Casemiro wybił piłkę głową na przedpole, a silne uderzenie Meksykanina z woleja przefrunęło tuż obok słupka. W 68. minucie było już jednak 1:1 – po prostopadłym podaniu Lo Celso, sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Canales. Początkowo trafienie nie zostało uznane z powodu spalonego, ale po wideoweryfikacji, arbiter wskazał na środek boiska.

Kiedy wydawało się już, że kibice Królewskich będą musieli pogodzić się z kolejną stratą punktów, bramkę na wagę trzech punktów zdobył Ceballos – po faulu Williama Carvalho, były zawodnik Betisu sprytnym uderzeniem z rzutu wolnego zaskoczył Lopeza.

Kiedy następne mecze?

Po dzisiejszym zwycięstwie, podopieczni Santiago Solariego wskoczyli na czwarte miejsce w ligowej tabeli – Los Blancos wciąż tracą jednak do liderującej Barcelony aż dziesięć punktów. W następnej kolejce, Real zmierzy się z Sevillą, natomiast Betis podejmie Gironę.

Real Betis Sewilla – Real Madryt 1:2 (0:1)

0:1 Modrić 13′
1:1 Canales 68′
1:2 Ceballos 88′

Guardado, Carvalho – Modrić, Ramos, Valverde

Betis: Lopez – Guerrero (67′ Tello), Bartra, Mandi, Barragan – Guardado (85′ Boudebouz), Carvalho, Lo Celso – Canales, Sanabria (88′ Loren), Joaquin

Real: Navas – Nacho, Ramos, Varane – Reguilon (74′ Ceballos), Valverde (82′ Diaz), Casemiro, Modrić, Carvajal – Junior Vinicius, Benzema (46′ Gonzalez)