Zmiana sytuacji Ceballosa. Hiszpan zyskał zaufanie

Dani Ceballos
Dani Ceballos PressFocus

Dani Ceballos był jednym z najrzadziej wykorzystywanych zawodników Realu Madryt w minionym sezonie. W tym – możliwe, że ostatnim – wciąż pozostaje rezerwowym, ale regularnie pojawia się na murawie. Hiszpan chce powalczyć o lepszą przyszłość przed letnim oknem transferowym.

  • W sezonie 2021/2022 Dani Ceballos rozegrał niewiele ponad 300 minut
  • Teraz Carlo Ancelotti wystawia go do gry znacznie częściej
  • Umowa Hiszpana z Realem kończy się wraz z końcem sezonu. Niewykluczone, że Królewscy zaproponują przedłużenie współpracy, ale pomocnik niezależnie od tego chce mieć lepszą pozycję na rynku

Ceballos gra częściej, ale jego przyszłość pozostaje nieznana

Aż sześciu zawodnikom Realu Madryt kończy się kontrakt 30 czerwca 2023 roku. Przypadek Daniego Ceballosa jest jednak szczególny. Trafił on do Królewskich w 2017 roku za 16,5 miliona euro. Choć dysponował świetną techniką, nigdy nie zdołał wywalczyć sobie miejsca w pierwszym składzie, w czym przeszkadzały też regularnie doskwierające mu kontuzje. Dwuletnie wypożyczenie do Arsenalu również nie potoczyło się tak, jak pomocnik oczekiwał.

Po powrocie do stolicy Hiszpanii Ceballos prezentował się świetnie – przynajmniej na treningach. Carlo Ancelotti wielokrotnie powtarzał, iż 26-latek jest jednym z niewielu jego podopiecznych, którzy grają znacznie mniej, niż na to zasługują. Biorąc pod uwagę fakt, że w minionej kampanii pomocnik uzbierał zaledwie 338 minut, z czego większość w samej końcówce rozgrywek ligowych, trzeba przyznać mu rację.

Teraz Ceballos wchodzi w ostatni rok swojego kontraktu na Santiago Bernabeu. Jego rola się zmieniła. Teraz nie jest już tylko jednym z wielu rezerwowych, ale etatowym członkiem rotacji. Brał udział w ośmiu z dziewięciu ostatnich meczów Królewskich. Ancelotti pozostaje jego wielkim fanem. Ceni fakt, iż Hiszpan może wejść w buty dowolnego pomocnika na boisku, a jego technika pozwala mu uniknąć kłopotów w newralgicznej strefie boiska.

Przed zawodnikiem kluczowe miesiące. AS donosi, że Real rozważa zaoferowanie mu nowego kontraktu. Planem piłkarza ma być poprawienie swojej sytuacji na tyle, by zasłużyć na tę ofertę. Następnie zaś zadecyduje, czy ją zaakceptować. Tego lata mocno o swego wychowanka zabiegał Real Betis, ale Andaluzyjczykom zabrakło pieniędzy na sfinalizowanie operacji. 26-latek jest świadomy, że w Sewilli byłby etatowym członkiem wyjściowego składu, a jako wolnemu zawodnikowi łatwiej byłoby mu dopasować się do limitu płac drużyny. Dlatego zamierza kontynuować pracę, pokazać się z jak najlepszej strony i podjąć decyzję na wiosnę.

Ceballos w ośmiu spotkaniach tego sezonu zdołał już zanotować jedną asystę w La Lidze.

Czytaj więcej: Valencia najmłodszym zespołem w czołowych ligach.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze