Celades: To było bardzo otwarte spotkanie

Puchar Ligi Mistrzów
Puchar Ligi Mistrzów fot. Grzegorz Wajda

Trener Valencia CF Albert Celades ubolewał nad tym, że jego podopiecznym nie udało się po raz drugi pokonać Chelsea Londyn w fazie grupowej bieżącej edycji Ligi Mistrzów.

Czytaj dalej…

Nietoperze zremisowały na Estadio Mestalla z The Blues 2:2 i muszą teraz w ostatniej kolejce pokonać na wyjeździe AFC Ajax, jeśli chcą awansować do fazy pucharowej.

– Kluczem naszego rozczarowania jest to, że nie byliśmy w stanie wykorzystać naszych doskonałych okazji – wyznał Celades w rozmowie z Mundo Deportivo, nawiązując do zmarnowanego rzutu karnego i świetnych sytuacji Maxi Gomeza oraz Rodrigo Moreno.

– To było bardzo otwarte spotkanie i stworzyliśmy sobie wiele szans, aby je wygrać. Pomimo wielu przeciwności losu i kontuzji pokazaliśmy jednak, że nie poddajemy się nigdy. Generalnie walka do ostatniej kolejki o awans nie jest zła, choć trudniej jest gdy sytuacja nie zależy tylko od nas – podkreślił opiekun Nietoperzy.

– Zagramy z bardzo dobrym zespołem, ale podejdziemy do tego meczu z takim samym entuzjazmem jak przeciwko Chelsea. Wygraliśmy na Stamford Bridge i jeśli ktoś zasługiwał na zwycięstwo w tym rewanżu, to my. Jestem bardzo dumny z piłkarzy – podsumował Celades.

Komentarze