Celta lepsza od Girony

La Liga
La Liga

Dziewiąte ligowe zwycięstwo wywalczyła w sobotnie popołudnie ekipa Celty Vigo. Zespół z Estadio de Balaídos wygrał starcie z Gironą w stosunku dwa do jednego, tym samym wyprzedzając ten zespół w tabeli hiszpańskiej ekstraklasy.

Czytaj dalej…

Pierwszą okazję w tym meczu zobaczyliśmy w szóstej minucie gry. Wtedy to Sofiane Boufal zaprzepaścił doskonałą szans na gola, bowiem mając przed sobą całą bramkę uderzył wprost w stojącego przed nim bramkarza. Gospodarze w ogóle nie mieli w tym meczu szczęścia i przez kolejne minuty po kolei psuli wszystkie swoje okazje.

Gola udało im się zdobyć jednak w 34. minucie gry. Wtedy to na listę strzelców wpisał się Iago Aspas, który w końcu pokonał bramkarza gości precyzyjnym i wymierzonym strzałem. Piłka po drodze odbiła się jeszcze od prawego słupka tym samym zaprzepaszczając szansę zawodników Girony na dobrą interwencję.

Po zmianie strony goście wykreowali swoją pierwszą dobrą okazję i od razu zdobyli bramkę wyrównującą. Gola na jeden do jednego dał Gironie Portu, który oddał piękny i mocny strzał zza pola karnego, a po którym futbolówka wpadła do siatki tuż obok lewego słupka.

Ostatecznie trzy punkty pozostały jednak na Estadio de Balaídos. Drużyna z Vigo w 69. minucie wyszła na prowadzenie i nie oddała go już do końca meczu. Wtedy to na listę strzelców wpisał się Sofiane Boufal, który ładnym strzałem obok prawego słupka ustalił wynik na dwa do jednego.

Celta Vigo – Girona 2:1 (1:0)

1:0 Aspas 34′
1:1 Portu 48′
2:1 Boufal 69′

Komentarze