Luis Suarez
Luis Suarez fot. Grzegorz Wajda

Celta pokonana, Suarez z kolejnym trafieniem

Celta Vigo przegrała z Atletico Madryt 0:2 (0:1) w meczu 6. kolejki La Liga. Po odniesionym zwycięstwie, podopieczni Diego Simeone awansowali na czwartą pozycję w tabeli.

Pierwsza bramka została zdobyta bardzo szybko, bo już w 6. minucie spotkania. Na listę strzelców wpisał się wtedy Luis Suarez. Urugwajczyk wykorzystał dobre podanie Sancheza i płaskim uderzeniem otworzył wynik meczu.

Do końca pierwszej połowy zawodnicy Celty mocno naciskali Atleti, tworząc dużo sytuacji bramkowych, który nie potrafili jednak wykorzystać na swoją korzyść. Starania gospodarzy udaremniał też dobrze spisujący się tego dnia Oblak, który nie dał się pokonać w tej odsłonie meczu.

W drugiej połowie ataki gospodarzy nie były już tak liczne, a mecz stał się nieco bardziej wyrównany. Obie drużyny miały dobre okazje do zdobycia bramki, ale przez bardzo długi czas na tablicy wyników wciąż utrzymywał się rezultat 0:1.

Zmieniło się to dopiero w 95. minucie. Wtedy to bramkę zdobył Carrasco. Belg dobiegł do odbitej od poprzeczki piłkę i strzałem głową skierował futbolówkę do bramki, ustalając wynik meczu na 0:2.