Celta rozbita przez Levante

W pierwszym sobotnim meczu 24. kolejki hiszpańskiej La Liga, Levante bez problemu pokonało na wyjeździe Celtę Vigo 4:1 (2:0). Dwukrotnie na listę strzelców wpisywał się Jose Morales, a jedno trafienie dołożyli Coke i Mayoral. Bramkę honorową dla gości zdobył Mendez.

Po porażce z Getafe w składzie gospodarzy doszło do dwóch zmian – poza składem znaleźli się Costas i Gomez, a na murawę od pierwszych minut wybiegli Yokuslu i Boudebouz. Paco Lopez wymienił za to pięciu piłkarzy – Cabaco, Jason, Doukoure, Vukcevic i Rogera zostali zastąpięni przez Robera, Bardhiego, Campana, Rochinę i Mayorala.

W 20. minucie jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Jose Morales, który otrzymał w polu karnym piłkę od Rochiny i bez problemu pokonał bramkarza gospodarzy. Goście mogli podwyższyć prowadzenie kwadrans przed końcem pierwszej połowy – Enis Bardhi dograł futbolówkę z lewego skrzydła, a Simon musiał dostawić tylko nogę, ale Blanco popisał się świetną interwencją.

Gospodarze swoją okazję mieli pięć minut później – Hugo Mallo, po zespołowej akcji otrzymał piłkę w szesnastce, lecz jego strzał została odbita przez bramkarza. Celestes zaczynali się powoli rozkręcać, jednak kolejną bramkę strzeliło Levante – Bardhi wykonał rzut rożny, a Coke wpakował piłkę do siatki głową.

Sytuacja Celty uległa pogorszeniu kilka minut po przerwie – czerwoną kartkę za ostry faul otrzymał Boudebouz. W 62. minucie po raz drugi z gola cieszył się Jose Morales. Znowu nie popisała się obrona gospodarzy – Hiszpan z łatwością przejął piłkę i drugi raz pokonał Blanco.

Trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Santiago Jaime przyznał podopiecznym trenera Cardoso rzut karny, którego na bramkę zamienił Mendez. Nie był to jednak koniec emocji, gdyż dwie minuty później Granotas strzelili czwartą bramkę – po asyście Bardhiego, Mayoral ominął obrońcę i trafił do bramki.

Kiedy następne mecze?

W następnym tygodniu podopiecznych Miguela Cardoso czeka mecz wyjazdowy z Deportivo Alaves. Levante natomiast podejmie u siebie Real Madryt.

Celta Vigo – Levante 1:4 (0:2)

0:1 Morales 20′