Celta Vigo rzutem na taśmę dopięła swego

Denis Suarez
Denis Suarez Pressfocus

Celta Vigo pokonała Granadę 1:0 (0:0) w jedynym poniedziałkowym meczu 7. kolejki La Liga. Gospodarze atakowali bramkę rywala, zmarnowali rzut karny, ale po bramce w 94. minucie autorstwa Denisa Suareza sięgnęli po komplet punktów.

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando Celty Vigo. Gospodarze byli zdecydowanie lepszą drużyną. Utrzymywali się przy piłce o wiele dłużej niż Granada. Stwarzali sobie także kilka sytuacji bramkowych, ale mieli problem ze skierowaniem strzałów w światło bramki. Po pierwszej połowie mieliśmy więc bezbramkowy remis.

W drugiej połowie Celta ponownie zdecydowanie częściej atakowała bramkę rywala. W 70. minucie arbiter po faulu Domingosa Duarte wskazał na rzut karny. Do jedenastki podszedł Iago Aspas, który przegrał pojedynek z Luisem Maximiano.

W doliczonym czasie gry bardzo dobrą sytuację zmarnował Luis Suarez. Zemściło się to w 94. minucie. Celta Vigo wyprowadziła atak, który skończył Denis Suarez. Hiszpan zapewnił swojej drużynie pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.