Celta z kompletem, remis w Walencji

La Liga
La Liga

Niezwykle ważne zwycięstwo w walce o utrzymanie w La Liga odnieśli w niedzielę piłkarze Celty Vigo, którzy u siebie pokonali Real Sociedad. Podziałem punktów zakończyła się natomiast konfrontacja Levante z Huescą.

Czytaj dalej…

Po pierwszej połowie spotkania w Vigo nic nie zapowiadało, że Celta będzie w stanie sięgnąć po komplet punktów. Goście z San Sebastian prowadzili bowiem po trafieniu Williana Jose z rzutu karnego.

W drugiej Celta była jednak znacznie lepsza od swoich rywali. Kilka minut po przerwie z rzutu karnego do wyrównania doprowadził Aspas. Ten sam zawodnik wyprowadził Celtę na prowadzenie w 70. minucie. W tym momencie Real Sociedad grał już w osłabieniu po czerwonej kartce dla Williana Jose. Wynik spotkania ustalony został w doliczonym czasie gry. Wówczas trzeciego gola dla Celty zdobył Gomez.

Dzięki tej wygranej Celta opuściła strefę spadkową, nad którą ma obecnie dwa punkty przewagi.

Celta Vigo – Real Sociedad 3:1 (0:1)

0:1 Willian Jose (k.) 32′
1:1 Aspas (k.) 51′
2:1 Aspas 70′
3:1 Gomez 90+1′

Na zwycięstwo w niedzielę bardzo liczyli piłkarze również walczącego o utrzymanie Levante, które podejmował u siebie ostatnią w tabeli Huescę.

Gospodarze, za sprawą Rogera i Moralesa, dwa razy wychodzili w tym meczu na prowadzenie, ale nie udało im się zapisać na swoje konto kompletu punktów.

Ambitnie grająca Huesca potrafiła za każdym razem doprowadzić do wyrównania. Na listę strzelców wpisywali się Enric i Avila.

UD Levante – SD Huesca 2:2 (1:0)

1:0 Roger 19′
1:1 Enric 63′
2:1 Morales (k.) 65′
2:2 Avila 69′

Komentarze