Cenne zwycięstwa Eibar i Valencii, walka o utrzymanie nabiera rumieńców

Maxi Gomez
Maxi Gomez PressFocus

W dwóch pierwszych niedzielnych spotkaniach 35. kolejki La Liga ważne zwycięstwa odniosły zespoły Eibar i Valencii. Pierwsi skromnie 1:0 pokonali na wyjeździe Getafe, natomiast drudzy pewnie 3:0 rozprawili się u siebie z Realem Valladolid.

Getafe – Eibar 0:1

Piłkarze Eibar do niedzielnego spotkania z Getafe przystępowali ze świadomością, że tylko muszą sięgnąć po komplet punktów, aby liczyć się w walce o utrzymanie w La Liga. Do meczu przystępowali podbudowani ostatnią pewną wygraną 3:0 z Alaves.

W grze gości z Kraju Basków przez całe spotkanie było widać determinację. Brakowało im jednak umiejętności i precyzji w decydujących momentach. Gospodarze skutecznie bronili dostępu do własnej bramki i nie zamierzali ułatwiać swoim rywalom zadania.

Wydawało się, że spotkanie zakończy się bezbramkowym remisem. W końcówce prowadzący to spotkanie sędzia podyktował jednak rzut karny dla gości za zagranie piłki ręką przez jednego z piłkarzy Getafe. Kilka chwil później piłkę z jedenastu metrów w bramce umieścił Recio.

Valencia – Real Valladolid 3:0

Obie drużyny do meczu na Estadio Mestalla przystępowało z nadzieją na przełamanie. Valencia nie wygrała bowiem żadnego z sześciu ostatnich ligowych spotkań, natomiast w przypadku Realu Valladolid seria bez zwycięstwa trwała już osiem meczów.

W niedzielę zdecydowanie górą była jednak Valencia. Pierwszego gola doczekaliśmy się tuż przed przerwą, a gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Gomez. Napastnik zespołu z Mestalla kolejny cios zadał kilka minut po przerwie, podwyższając na 2:0.

W tym momencie mecz był praktycznie rozstrzygnięty. Goście nie potrafili w żaden sposób odpowiedzieć, a Valencia kontrolowała wydarzenia na boisku. W samej końcówce wynik na 3:0 ustalił jeszcze Correia.

Dzięki tej wygranej Valencia praktycznie zapewniła sobie utrzymanie w La Liga. Z kolei Real Valladolid plasuje się po tym meczu tuż nad strefą spadkową, ale ma tylko jeden punkt przewagi nad ostatnim Eibar.