Cenny triumf Villarreal na Anoeta

W drugim czwartkowym spotkaniu w ramach 34. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy Real Sociedad San Sebastian uległ 0:1 z Villarreal CF. Jednocześnie ekipa z Imanola Alguacila kontynuuje passę bez zwycięstwa, która trwa od siódmego kwietnia, czyli od czterech meczów.

Ekipa z Kraju Basków przystępowała do swojej potyczki po przegranym boju z FC Barceloną, z kolei drużyna Javiego Calleji miała za sobą triumf nad Leganes. O ile gospodarze czwartkowej potyczki mogli być spokojni ligowego bytu, to zgoła odmiennie wyglądała sytuacja Żółtej łodzi podwodnej, którzy cały czas czują nóż na gardle.

W pierwszej połowie jedyna warta odnotowania sytuacja miała miejsce w 19. minucie, gdy na mocne uderzenie sprzed pola karnego pozwolił sobie Luca Sangalli. Próba ta była jednak niecelna, więc Andres Fernandez nawet nie musiał interweniować, co sprawiło, że do przerwy miał miejsce rezultat 0:0.

Po zmianie stron team z Kraju Basków był blisko strzelenia gola w 55. minucie, gdy Mikel Merino oddał mocne uderzenie z okolic linii pola karnego. Futbolówka po tej próbie trafiła pod nogi Ruben Pardo, ale 26-latek nie dał rady pokonać golkipera gości.

Gdy wydawało się, że starcia na Estadio Municipal de Anoeta zakończy się podziałem punktów, to trafienie dla gości zaliczył Gerard Moreno, zapewniając cenną wygraną Villarreal. Dzięki tej wiktorii piłkarze Żółtej łodzi podwodnej mają na swoim koncie 39 punktów, odskakując od strefy spadkowej.

Real Sociedad San Sebastian – Villarreal CF 0:1 (0:0)

0:1 Moreno 87′