Chelsea i Bayern chcą Ter Stegena

Marc-Andre ter Stegen
Marc-Andre ter Stegen fot. Cosmin Iftode/SPORT PICTURES

Marc-Andre ter Stegen nie podpisał nowego kontraktu z FC Barceloną. Obie strony negocjują, ale gracz poważnie się zastanawia czy nie zmienić pracodawcy. Zwłaszcza, że chcieliby go londyńska Chelsea i Bayern Monachium.

Czytaj dalej…

Obecna umowa 28-letniego reprezentanta Niemiec obowiązuje do 2022 roku. Barcelona już teraz chciałaby ją jednak przedłużyć. Działacze Barcelony podkreślali niejednokrotnie, że bardzo im na tym zależy. Pierwsze rozmowy w tej sprawie rozpoczęły się już kilka miesięcy temu, ale na razie obie strony nie doszły do porozumienia.

Trudne negocjacje z Barceloną

Jak donosi gazeta Cadena Ser, działacze Dumy Katalonii są nadal w tej sprawie optymistami i liczą na to, że porozumienie zostanie osiągnięte. Nieco mniej zadowoleni z dotychczasowych negocjacji mają być natomiast Ter Stegen i jego agent. Nic w tej sprawie nie jest w każdym razie jeszcze przesądzone i rozmowy będą kontynuowane.

Na ewentualne niepowodzenie negocjacji czekają inne kluby. Duże zainteresowanie Ter Stegenem wykazują zwłaszcza Bayern Monachium i Chelsea. Zdaniem serwisu Transfermarkt aktualna wartość rynkowa niemieckiego bramkarza to 72 miliony euro. Gdy w lipcu 2014 roku przenosił się na Camp Nou kosztował on znacznie mniej – 12 milionów.

Ter Stegen numerem jeden

W tym sezonie Ter Stegen zagrał w 36 meczach hiszpańskiej La Liga. Dołożył też sześć występów w Lidze Mistrzów i dwa w rozgrywkach Pucharu Króla. Jego odejście z Katalonii byłoby więc sporym ciosem dla Barcelony.

Komentarze