Defensor Realu Madryt oczekuje znaczącej podwyżki

Eder Militao
Eder Militao Pressfocus

Eder Miliato ma za sobą najlepszy sezon w barwach Realu Madryt. Brazylijczyk był liderem formacji obronnej Królewskich i w dużym stopniu przyczynił się do ich sukcesów w postaci mistrzostwa Hiszpanii i zdobycia pucharu Ligi Mistrzów. Defensor chciałby zostać nagrodzony za swoją postawę i oczekuje od zarządu klubu podwyżki.

  • Real Madryt planuje przedłużyć umowę z Ederem Militao
  • Brazylijczyk oczekuje znaczącej podwyżki
  • Królewscy zdaniem mediów wobec atrakcyjnej oferty byliby skłonni go sprzedać

Chelsea jest mocno zainteresowana Ederem Militao

Mimo kilku słabszych meczów, o ostatnim sezonie w wykonaniu Edera Militao można mówić w samych superlatywach. Brazylijczyk prezentował bardzo dobrą dyspozycję, w do tego w 50 meczach dla Realu Madryt zanotował dwa trafienia i trzy asysty. Do spółki z Davidem Alabą stworzyli jedną z najlepszych par stoperów w La Liga i zadbali o to, żeby zespół tracił jak najmniej goli.

Militao przy pomocy swojego agenta uznał, że po tak udanej kampanii należy mu się podwyżka. Brazylijczyk poinformował już zarząd klubu o swoich żądaniach. Dziennik Sport podaje, że defensor zarabia około 4,5 miliona euro netto rocznie i pod tym względem zamyka pierwszą dziesiątkę najlepiej opłacanych piłkarzy w kadrze. Mimo to oczekuje znacznej podwyżki zarobków. Królewscy planują przedłużyć z nim kontrakt do 2028 roku, jednak nie zamierzają dać się szantażować.

Agenci zawodnika próbują wymóc na Realu podwyżkę, za kartę przetargową w negocjacjach podając spore zainteresowanie swoim klientem ze strony Chelsea. The Blues w tym oknie transferowym opuścili już Ruediger i Christensen, a bardzo prawdopodobne, że ich śladem pójdą również Azpilicueta i Marcos Alonso. Klub potrzebuje na szybko transferów obrońców i upatrzył sobie właśnie Edera Militao. 

W przypadku otrzymania atrakcyjnej oferty, Real byłby skłonny sprzedać Militao do Chelsea. Kontrakt Brazylijczyka wygasa w 2025 roku. Obecnie piłkarz jest wyceniany na 60 milionów euro.

Zobacz też: Dwaj legendarni Brazylijczycy na liście życzeń beniaminka La Liga

Komentarze