Defensor na wylocie z FC Barcelony

Clement Lenglet
Clement Lenglet Pressfocus

FC Barcelona w trakcie letniego okienka transferowego planuje rozstać się z wieloma niepotrzebnymi piłkarzami. Za takowego postrzegany jest Clement Lenglet, którego w swoich planach na nowy sezon nie widzi Xavi. Francuzem zainteresowane są Olympique Marsylia i Tottenham.

  • Barca chce latem pożegnać się z wieloma zbędnymi piłkarzami
  • Za takiego postrzegany jest Clement Lenglet, który popełnia wiele błędow
  • Xavi nie liczy na Francuza, a Barca liczy, że uda jej się go pozbyć latem
  • Zainteresowanie defensorem wykazują Olympique Marsylia i Tottenham

Notowania Lengleta na Camp Nou są bardzo niskie

Początki Clementa Lengleta w FC Barcelonie były stosunkowo niezłe i nic nie zapowiadało tak ogromnego zjazdu, jaki w ostatnich sezonach zanotował Francuz. Z jednego z najlepszych defensorów w lidze 27-latek stał się obiektem żartów przeciwników Blaugrany. Lenglet wielokrotnie winien był utraty bramek przez Barcę, a jego błędy indywidualne i pomyłki przyprawiały kibiców o siwe włosy.

Xavi poinformował zarząd klubu, że Lenglet nie jest dla niego niezbędny w zespole, a Barca postara się znaleźć mu latem nowego pracodawcę. Francuz w zeszłym sezonie rozegrał 27 meczów, jednak przeważnie pełnił funkcję rezerwowego. Defensor chciałby wyjechać z reprezentacją Francji na Mistrzostwa Świata w Katarze, dlatego zależy mu na regularnej grze, na co nie ma na ten moment szans w FC Barcelonie. 

Według Mundo Deportivo Lengletem interesują się Olympique Marsylia i Tottenham, które są gotowe go wypożyczyć. Oba kluby nie chcą jednak w pełni opłacać jego pensji, a to jeden z warunków Barcy, pod którym jest ona gotowa wypożyczyć Francuza. Jego wynagrodzenie jest dość wysokie i trudno może być znaleźć drużynę, która zdecyduje się w pełni je opłacać.

Czytaj też: Dwóch potencjalnych chętnych do transferu obrońcy Barcy

Komentarze