Co Królewscy mogą zyskać na sprzedaży Varane?

Raphael Varane
Raphael Varane Pressfocus

Według madryckich dzienników Raphael Varane jest już jedną nogą po za Hiszpanią. Najbliższe otoczenie Francuza miało usłyszeć od piłkarza, że on sam pragnie nowych wyzwań i rozważy każdą możliwą ofertę podczas letniego okna transferowego.

Varane nie przedłuży umowy z Realem

Klubowe władze pilnie potrzebują pieniędzy. Ogłosił to sam Florenito Perez, kiedy przedstawił światu pomysł Superligi. Jednak temat nowych rozgrywek ucichł, a Królewscy mają ambicje wzmocnić się już w najbliższym oknie transferowym. Co ciekawe Raphael Varane ma ważny kontrakt do końca czerwca 2022 roku, więc to ostatnia okazja do uzyskania konkretnej sumy ze sprzedaży.

Członkowie zarządu nie są w stanie spełnić nowych życzeń finansowych obrońcy. W rzeczywistości sprzedaż 28-latka mogłaby wygenerować sporą sumę na sfinansowanie przyszłych operacji transferowych. Obok Fede Valverde i Casemiro, Varane zajmuje drugie miejsce w hierarchii najdroższych zawodników Realu Madryt. Co więcej ma również drugą najwyższą wartość na świecie, a dziś wyprzedza go tylko Matthijs De Ligt z Juventusu.

Otrzymana kwota za Francuza zapewni płynność finansową

Najprawdopodobniej z zarobionych pieniędzy na francuskim stoperze klub zainwestowałby część w pozyskanie młodszego środkowego obrońcy, Pau Torresa z Villarreal i Julesa Koundé z Sevilli. Należy również pamiętać, że Madryt nadal zamierza podpisać kontrakt z napastnikiem światowej klasy w najbliższym okienku i do tego potrzebuje płynności finansowej.

Kylian Mbappé jest obecnie priorytetem Królewskich. Wszelkie przychodzące środki, które Madryt może wygenerować z przelewów, będą przydatne do zamknięcia operacji z atakującym Paris Saint-Germain. Jednym z pierwszych zainteresowanych klubów na kupno Varane jest londyńska Chelsea. Thomas Tuchel rozgląda się od dłuższego czasu za solidnym defensorem, a dobrze wiemy, że The Blues stać na sfinalizowanie takiego ruchu. W grę o usługi 28-latka wchodzi jeszcze PSG oraz Manchester United. Sam zainteresowany na przedmeczowej konferencji Ligi Mistrzów stwierdził, że jest w pełni skupiony na zakończeniu sezonu w koszulce Los Blancos.

Komentarze