Conte ponownie na radarze Realu Madryt

Antonio Conte
Antonio Conte PressFocus

Według AS-a, Real Madryt kontaktował się już z Antonio Conte w sprawie objęcia sterów w hiszpańskim klubie. Włoch pozostaje bezrobotny po tym, jak w czwartek rozwiązał swój kontrakt z Interem. Nie jest to pierwszy raz, gdy nazwisko 51-latka łączone jest z zespołem z Santiago Bernabeu.

  • Real Madryt poszukuje następcy Zinedine’a Zidane’a
  • Jednym z kandydatów do objęcia stanowiska po Francuzie jest Antonio Conte
  • Włoch był łączony z Królewskimi w 2018 roku, ale wówczas zrezygnowano z jego kandydatury z powodu na charakter trenera

Antonio Conte kandydatem do objęcia Realu Madryt

Jak dowiedział się hiszpański AS, Real Madryt skontaktował się już z Antonio Conte, aby dowiedzieć się, jak trener zapatruje się na ewentualne przejęcie zespołu Królewskich. Florentino Perez i jego sztab chcą przeanalizować wszystkie opcje, by podjąć odpowiednią decyzję i nie zamierzają się spieszyć.

W tej rozmowie Los Blancos chcieli się też zorientować, jak pomysł Włocha pasuje do planu odmłodzenia drużyny. Tego lata zarząd Realu Madryt zmierzy się z wieloma trudnymi decyzjami personalnymi i muszą one współgrać z osobą nowego szkoleniowca.

Zainteresowanie Królewskich to dla Conte nie pierwszyzna

51-letni trener był łączony z Realem Madryt już trzy lata temu. Miał on zastąpić Julena Lopeteguiego. Wówczas Conte nie chciał przejmować projektu rozpoczętego przez kogoś innego. Ponadto, kandydatura byłego selekcjonera reprezentacji Włoch spotkała się ze zdecydowanym odrzuceniem liderów szatni.

Na szacunek trzeba zasłużyć, a nie go narzucić – powiedział wówczas Sergio Ramos zapytany o zmianę na stanowisku trenera.

Sytuacja zmieniła się jednak przez trzy lata. Większość liderów szatni, którzy popierali słowa Ramosa, nie będzie w klubie w przyszłym sezonie. W to grono być może wliczony będzie sam Hiszpan, którego kontrakt z Królewskimi wygasa 30 czerwca.

Na korzyść Conte przemawia jego zdolność do budowania zwycięskich drużyn, co udowodnił ostatnio podczas dwuletniej przygody z Interem. To trener wymagający, o silnym charakterze, potrafiący zbudować zwycięskie drużyny. Wydaje się zatem, że ma wszystko, czego potrzebuje Real Madryt po sezonie bez trofeów.

O zwolnieniu Zinedine’a Zidane’a przeczytasz tutaj.

Komentarze