Copa del Rey: Awans Barcelony, Espanyolu i Realu Betis

Lionel Messi
Lionel Messi fot. Maksim Bogodvid / Sputnik/ Hepta / Sport Pict

Zespoły Barcelony, Espanyolu i Realu Betis uzupełniły stawkę ćwierćfinalistów rozgrywek o Puchar Króla.

Barcelona w czwartkowy wieczór odrobiła straty po niespodziewanej porażce 1:2 z Levante w pierwszym spotkaniu i przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę. W pierwszej połowie rewanżowego meczu na Camp Nou dwa razy na listę strzelców wpisał się Ousmane Dembele, a w drugiej połowie trzecie trafienie dołożył Lionel Messi.

Czy Barcelona rzeczywiście zagra w ćwierćfinale? Mimo dzisiejszego rozstrzygnięcia, nie jest to takie pewne. Istnieją bowiem wątpliwości dotyczące występu w pierwszym spotkaniu zawodnika drugiej drużyny Dumy Katalonii Chumiego. Niewykluczone, że sprawa zakończy się wykluczeniem katalońskiego klubu z rozgrywek.

W ćwierćfinale na pewno zagra natomiast Real Betis, który w czwartek zremisował 2:2 na wyjeździe z Realem Sociedad. Pierwszy pojedynek w Sewilli zakończył się bezbramkowym remisem i Real Betis awansował do kolejnej rundy dzięki bramkom zdobytym na wyjeździe.

Do najlepszej ósemki rozgrywek awansował także Espanyol Barcelona, który u siebie pokonał 3:1 Villarreal. Pierwsza konfrontacja na El Madrigal zakończyła się remisem 2:2.

Real Sociedad – Real Betis 2:2 (1:1)
0:1 Canales 37′
1:1 Zubeldia 40′
2:1 Merino 62′