Luis Suarez
Luis Suarez fot. Grzegorz Wajda

Copa del Rey: Barca w finale!

Real Madryt przegrał w rewanżowym spotkaniu Pucharu Hiszpanii z FC Barceloną 0:3, co sprawia, że ekipa z Katalonii po raz piąty z rzędu zagra w finale rozgrywek. Na pocieszenie dla fanów Los Blancos pozostaje fakt, że już w najbliższy weekend madrycka ekipa będzie mogła się zrewanżować Blaugranie w La Liga.

W pierwszym starciu z udziałem obu ekip miał miejsce wynik 1:1, co sprawiło, że obie drużyny miały podobne szanse na grę w finale Copa del Rey. Mimo wszystko zdaniem bukmacherów to team z Katalonii był postrzegany w roli faworyta.

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji z udziałem obu ekip goli zabrakło, chociaż Królewscy za sprawą Lucasa Vazqueza, czy Karima Benzemy byli blisko wyjścia na prowadzenie. Niemniej przeszkodą nie do sforsowania był golkiper Blaugrany – Marc-Andre ter Stegen.

Po zmianie stron do gry włączyli się natomiast na dobre podopieczni Ernesto Valverde i na efekty nie trzeba było długo czekać. Wynik rywalizacji został otwarty w 52. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Luis Suarez. Urugwajczyk wykorzystał podanie od Ousmane Dembele, oddając mocne uderzenie i Keylor Navas został zmuszony do kapitulacji.

Tymczasem od 70 minuty goście prowadzili różnicą dwóch goli. Tym razem piłkę do własnej siatki skierował Raphael Varane, starając się powstrzymać nadbiegającego Suareza. Zrobił to jednak niefortunnie i mistrzowie Hiszpanii byli już w bardzo komfortowej sytuacji w meczu toczonym na Santiago Bernabeu.

Wynik spotkania został ustalony w 73. minucie. Kolejny raz na nosie gospodarzy zagrał reprezentant Urugwaju w osobie Suareza, który wykorzystał w efektownym stylu “jedenastkę”, co sprawiło, że w dwumeczu Barcelona pokonała Real 4:1.

Real Madryt – FC Barcelona 0:3 (0:0)

0:1 Suarez 52′
0:2 Varane 70′
0:3 Suarez 73′ (k.)