Finał Pucharu Hiszpanii z kibicami w przyszłym roku?

Copa del Rey
Copa del Rey

Finaliści Pucharu Hiszpanii w postaci Realu Sociedad i Athletic Bilbao ogłosili chęć rozegrania ostatniego spotkania w ramach edycji 2019/2020 w Copa del Rey przed publicznością. Wczoraj władze La Liga zakomunikowały, że kluby z dwóch najwyższych klas rozgrywkowych w Hiszpanii mogą wrócić do treningów w tym tygodniu.,

Czytaj dalej…

W związku z powyższym wszystko wskazuje na to, że finał Pucharu Hiszpanii zostanie przełożony na przyszły rok, aby spotkanie mogło odbyć się z udziałem publiczności. Poniżej przedstawiamy oficjalne oświadczenie w tej sprawie.

“Prezydenci Realu Sociedad i Athletic Club, obu finalistów Copa del Rey na sezon 2019-2020, po spotkaniu z prezesem Royal Spanish Football Federation, zgodnie poprosili RFEF (Royal Spanish Football Federation ), aby finał mógł zostać rozegrany oficjalnie z kibicami na trybunach, w terminie, który zostanie ustalony i uzgodniony między trzema zaangażowanymi stronami” – brzmi komunikat.

“Chęć i wola obu klubów zawsze była tak sama, aby grać i cieszyć się meczem finałowym wraz z kibicami. Tego chcielibyśmy najbardziej” – czytamy dalej.

Przypomnijmy, że w drodze do finału Pucharu Hiszpanii zawodnicy Athletic Club pokonali Granadę, a Real Sociedad San Sebastian wyeliminował CD Mirandes. Pierwotnie finał Copa del Rey miał zostać rozegrany 18 kwietnia.

Komentarze