Courtois: Tytuł dla Barcelony? Nie zaakceptowałbym tego

Thibaut Courtois
Thibaut Courtois fot. Grzegorz Wajda

Barcelonie nie powinien zostać przyznany mistrzowski tytuł, jeżeli nie uda się dokończyć obecnego sezonu La Liga? Tak uważa bramkarz Realu Madryt Thibaut Courtois.

Czytaj dalej…

Obecnie w Hiszpanii trwają przygotowania do wznowienia rozgrywek, co miałoby nastąpić w czerwcu. Niemniej jednak dokończenie ligi nadal stoi pod dużym znakiem zapytania.

– Jesteśmy dwa punkty za Barceloną, więc nadal możemy zostać mistrzami. Byłoby niefortunnie, gdy sezon został anulowany – powiedział Courtois, cytowany przez ESPN.

Courtois: Pokazaliśmy, że jesteśmy lepszą drużyną

– Jeśli zdecydują się przerwać rozgrywki i Barcelona zostanie mistrzem, nie uznałbym tego za całkowicie słuszne. Raz zremisowali z nami, a raz doznali porażki, więc pokazaliśmy im, że jesteśmy lepszą drużyną. Mamy dwa punkty straty do nich, więc nie mógłbym tego zaakceptować – dodał belgijski bramkarz.

– W przypadku Anglii mógłbym zrozumieć, gdyby Liverpool został mistrzem. Nie wiem ile mają punktów przewagi. Chciałbym jednak dokończyć ten sezon. Uważam, że mistrzostwa opierają się na wszystkich meczach, które muszą zostać rozegrane. Jest o 11 meczów za wcześnie, aby decydować o mistrzostwie – dodał Courtois.

Komentarze