Coutinho problemem Barcelony

Philippe Coutinho
Philippe Coutinho fot. Grzegorz Wajda

Barcelona obawia się, że nie będzie mogła sprzedać Philippe Coutinho podczas najbliższego okna transferowego – donosi Marca. Wszystko ze względu na bardzo wysokie wynagrodzenie jakie otrzymuje ten zawodnik.

Czytaj dalej…

Katalońscy giganci podpisali kontrakt z piłkarzem w styczniu 2018 roku. Wtedy to Brazylijczyk przeniósł się na Półwysep Iberyjski z Anglii. Barcelona zapłaciła za niego początkowo 120 milionów euro, ale spekuluje się, że kolejne 40 miliony spłynęły do Liverpoolu w postaci różnego rodzaju bonusów.

Występy Coutinho w Dumie Katalonii pozostawiają jednak wiele do życzenia, a piłkarz, po ostatnim spotkaniu przegranym właśnie z The Reds (4:0), znalazł się pod ostrą krytyką hiszpańskich mediów, które nie widzą dla zawodnika miejsca w składzie Barcelony w następnym sezonie.

Marca wskazuje jednak, że zespół z La Ligi będzie miał problem ze sprzedażą Coutinho. Wszystko ze względu na ogromną pensję jaką inkasuje on w Barcelonie, a która wynosi aż 13,5 miliona euro rocznie. Hiszpańscy dziennikarze donoszą, że nie ma klubu, który chciałby zapłacić Brazylijczykowi podobną kwotę, zaś on sam nie chce godzić się na drastyczną obniżkę swojego wynagrodzenia.

Philippe Coutinho rozegrał w tym sezonie 52 spotkania w których zdobył 11 goli i zaliczył 5 asyst.

Komentarze