Cudowna nagroda za cierpliwość. Znamy ostatniego beniaminka

Piłkarze Girony
Piłkarze Girony Pressfocus

Girona przegrała dwa ostatnie mecze o awans do La Ligi. Zespół ten przerwał jednak złą serię i w dwumeczowym finale rozprawił się z Tenerife (3:1).

  • Ostatni beniaminek La Ligi w sezonie 2022/2023 to Girona
  • Zespół ten okazał się lepszy od Tenerife w dwumeczu
  • Wcześniej awans zapewniła sobie Almeria i Real Valladolid

Wszelkie wątpliwości rozwiane

La Liga sezon 2021/2022 zakończyła już blisko miesiąc temu. Piłkarze występujący w najwyższej klasie rozgrywkowej zdążyli już zapomnieć o minionej kampanii, gdyż rozjechali się na wakacje, albo uczestniczyli w meczach międzypaństwowych. Tymczasem na zapleczu hiszpańskiej elity cały czas toczyła się rywalizacja o awans do grona najlepszych.

Od kampanii 2022/2023 na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Hiszpanii nie będziemy już oglądać: Deportivo Alaves, Levante oraz Granady. W La Lidze 2 po sezonie zasadniczym wiadomo było, że miejsce spadkowiczów zajmą Almeria i Real Valladolid. Do baraży zakwalifikowały się: Eibar, Las Palmas, Tenerife, a także Girona.

Spotkania ułożyły się tak, że do finałowego barażu o udział w La Lidze przystąpił piąty i szósty zespół na koniec sezonu zasadniczego. Pierwszy mecz (zakończony bezbramkowym remisem) zorganizowała Girona. W rewanżu gospodarzem był zespół Tenerife, który nie spisał się przed własną publicznością, ponieważ przegrał 1:3. Tym samym Girona zaprezentuje się w La Lidze pierwszy raz od kampanii 2018/2019. Drużyna ta w dwóch poprzednich latach przegrywała finał baraży, więc awans smakuje dla nich jeszcze lepiej.

Czytaj także: Xavi nakłania wciąż władze Barcelony do przedłużenia umowy z Dembele

Komentarze