Cudowny gol i katastrofalny błąd, remis w Bilbao

Yuri Berchiche
Yuri Berchiche pressfocus

Athletic Bilbao zremisowało z Eibarem 1:1 (1:1) w pierwszym sobotnim meczu 28. kolejki La Liga. Gospodarze bardzo często atakowali bramkę rywali, ale zdecydowanie brakowało im skuteczności. Bramki zdobyli Berchiche i Kike.

Golazo Berchiche, błąd Lopeza

Mecz rozpoczął się w wymarzony sposób dla drużyny Athletic Bilbao. Już w dziewiątej minucie wyszli na prowadzenie. Piłkę w pole karne wrzucił wtedy Oscar de Marcos, a kapitalnym wolejem popisał się Yuri Berchiche, który atomowym strzałem pokonał bezradnego Marko Dmitrovica. Jest to pierwszy gol Hiszpana w tym sezonie.

Chwilę później koszmarny błąd popełnił Unai Lopez. Zawodnicy Eibaru postanowili przypressować rywala i była to bardzo słuszna decyzja. W 17. minucie wspomniany już pomocnik Bilbao będąc pod naciskiem rywala popełnił błąd i stracił futbolówkę na rzecz Kike. Napastnikowi gości po przejęciu piłki nie pozostało nic innego jak umieścić ją do pustej bramki.

Drugą połowę całkowicie zdominowała drużyna z Bilbao. Gospodarze stwarzali bardzo dużo okazji bramkowych, ale mieli bardzo duży problem ze skierowaniem strzału w światło bramki. Bardzo dobrą okazję miał w 85. minucie Inaki Williams, ale uderzenie Hiszpana dobrze powstrzymał Marko Dmitrovic, dlatego końcowy wynik to 1:1.