Atletico się zbroi, kolejny transfer potwierdzony!

Matheus Cunha
Matheus Cunha PressFocus

Atletico Madryt poinformowało o pozyskaniu Matheusa Cunhi. Brazylijczyk podpisał pięcioletni kontrakt, a Hertha Berlin otrzyma za niego 26 milionów euro plus dziesięć procent z ewentualnej sprzedaży w przyszłości.

  • Atletico Madryt potwierdziło transfer Matheusa Cunhi z Herthy Berlin
  • Brazylijczyk podpisał pięcioletni kontrakt, a niemiecki klub otrzyma za niego 26 milionów euro
  • To drugie gotówkowe wzmocnienie mistrzów Hiszpanii; wcześniej na Wanda Metropolitano trafił za 35 milionów euro Rodrigo De Paul

Matheus Cunha zawodnikiem Atletico Madryt!

Atletico Madryt w środę potwierdziło transfer, o którym mówiono od kilku tygodni. Po tym, jak w połowie zeszłego sezonu z klubem pożegnał się Diego Costa, Los Colchoneros wypożyczyli Moussę Dembelę. Ten, mówiąc eufemistycznie, nie sprawdził się na Wanda Metropolitano, toteż bez żalu oddano go z powrotem do Olympique’u Lyon. W kadrze mistrzów Hiszpanii brakowało jednak napastnika, o którego gorąco apelował Diego Simeone.

Wreszcie argentyński szkoleniowiec dostał to, czego chciał. Atletico poinformowało o zakontraktowaniu Matheusa Cunhi z Herthy Berlin. Klub Bundesligi otrzyma za 22-latka 26 milionów euro, zapewnił też sobie dziesięć procent z ewentualnego kolejnego transferu gracza. Brazylijczyk podpisał z mistrzami Hiszpanii pięcioletnią umowę.

Eksperci zwracają uwagę, że Cunha gra w podobnym stylu, co Joao Felix, który póki co nie spłacił zainwestowanych w niego 127 milionów euro. Mogłoby się wydawać, że Atletico przyda się drugi napastnik w stylu Luisa Suareza – silny, zdolny przepchnąć rywala i z niezwykłym nosem do zdobywania bramek. Cunha, zaś, w zeszłym sezonie Bundesligi strzelił zaledwie siedem goli. Po zakończeniu sezonu 22-latek wraz z reprezentacją Brazylii udał się na igrzyska olimpijskie, gdzie Canarinhos sięgnęli po złoty medal.

Nowy nabytek może zadebiutować w barwach Atletico już w niedzielę. Wówczas Los Colchoneros zmierzą się u siebie z Villarrealem.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Zobacz również: ¡Que partidazo! #27 Liczba argentyńskich gwiazd musi się zgadzać.

Komentarze