Kolejny trener zwolniony z La Liga w listopadzie

Jorge Almiron
Jorge Almiron Pressfocus

Niedługo po zwolnieniu Edouardo Coudeta z Celty Vigo, La Liga zubożała o kolejnego trenera. W poniedziałek Elche zdecydowało się zwolnić ze stanowiska szkoleniowca Jorge Almirona po zaledwie pięciu spotkaniach.

  • Elche rozgrywa fatalny sezon i po 13 kolejkach ma tylko cztery punkty
  • Klub na początku października zdecydował się na zmianę na stanowisku trenera
  • 7 listopada Jorge Almiron po zaledwie pięciu spotkaniach został zwolniony

Nerwowe ruchy w Elche nie poprawiają sytuacji w lidze

Fatalnie jak na razie wygląda sezon 2022/23 w wykonaniu Elche. Drużyna niemal od początku sezonu zajmuje ostatnie miejsce i zgromadziła w 13 meczach zaledwie cztery punkty. To również jedyny zespół w La Liga, który nie zanotował żadnego zwycięstwa w tym sezonie. Zielone pasy już na początku października zdecydowały się na zmianę na stanowisku trenera, a Francisco Rodrigueza zastąpił Jorge Almiron. 

Długo posady nie udało mu się utrzymać. Po zaledwie pięciu meczach Elche postanowiło zwolnić Argentyńczyka, który wywalczył dwa punkty po remisach z Valencią i Espanyolem Barcelona. To kolejny trener, który w listopadzie stracił pracę w La Liga. Zaledwie parę dni temu na podobny krok zdecydowała się Celta Vigo, która rozstała się z Edouardo Coudetem.

Sytuacja Elche w tabeli jest coraz trudniejsza i mało kto przewiduje, żeby czerwona latarnia miała wywalczyć utrzymanie w lidze. Strata Los Ilicitanos do drugiego od końca Cadiz wynosi już siedem punktów. W ostatnim meczu przed przerwą spowodowaną mundialem w Katarze Elche zagra z Gironą. Funkcję tymczasowego trenera zespołu pełni obecnie Sergio Mantecon.

Przeczytaj również: Wielki powrót Adnana Januzaja?

Komentarze