Czterech graczy na wylocie z Barcelony

Hiszpańskie media spekulują na temat tego, kto w styczniowym oknie transferowym będzie musiał rozstać się z Barceloną. Na liście stworzonej przez dziennikarzy znajduje się czterech graczy, którym podziękuje trener Ronald Koeman.

Holenderski szkoleniowiec już teraz pracuje nad zimowymi wzmocnieniami. W mediach spekuluje się, że wzmocnione mają zostać przede wszystkim dwie formacje – atak i obrona. Z klubem z Camp Nou łączeni byli tacy gracze jak Eric Garcia, Memphis Depay czy Gini Wijnaldum.

Sytuacja związana z pandemią koronawirusa uderzyła we wszystkie kluby. Oznacza to, że chcąc pozyskać nowych graczy, Barcelona będzie musiała z kilkoma się pożegnać. Zdaniem Marki, Ronald Koeman wybrał już czterech graczy, których bez większego żalu odda do innych klubów. Są to Samuel Umtiti, Junior Firpo, Carles Alena i Riqui Puig.

Czterech niechcianych

Ten pierwszy, choć powrócił już do zdrowia po problemach z kontuzjami, nie zdołał przekonać siebie Koemana i nie gra regularnie w La Liga. Spekuluje się, że mógłby trafić do angielskiej Premier League za kwotę w granicach 20 mln euro.

Były defensor Betisu, Firpo, także nie ma zbyt wielu okazji do zaprezentowania się na boisku i sam ma zabiegać o transfer. Młodzieżowy reprezentant Hiszpanii łączony jest z grą we włoskiej Serie A. W przypadku Aleny i Puiga najbardziej prawdopodobną opcją jest natomiast wypożyczenie. Także taki ruch odciąży na jakiś czas budżet Barcelony, która nie będzie musiała płacić im wynagrodzenia. Piłkarze otrzymają natomiast więcej okazji do tego, by pokazać się na boisku.

Komentarze