Czterech Hiszpanów w jedenastce półfinałów Euro 2020!

Hiszpanie po odpadnięciu z Euro 2020
Hiszpanie po odpadnięciu z Euro 2020 PressFocus

Hiszpanie odpadli w półfinale przeciwko Włochom, ale zaprezentowali się ze świetnej strony. Tacy gracze, jak Jordi Alba, Sergio Busquets, Pedri czy Dani Olmo mogą wrócić do domu z podniesionymi czołami.

Tercet z Barcelony błyszczał w półfinale

Squadra Azzurra z pewnością nie spodziewała się, że Hiszpanie zechcą aż tak wyraźnie dominować na boisku. Tymczasem La Roja wzięła piłkę w posiadanie i szukała luk we włoskim murze. W tychże poszukiwaniach brylował Jordi Alba, który pomimo kiepskiej prasy, rozegrał naprawdę fantastyczny turniej. Nadążał w obronie, a w momencie ataku wspaniale wspierał Daniego Olmo w pojedynkach na stronie bronionej przez Nicolo Barellę i Giovanniego Di Lorenzo.

Sergio Busquets i Pedri robili, co mogli, by przeciwstawić się faworyzowanym przed meczem Włochom. Dość powiedzieć, że kapitan La Roji oddał tego dnia dwa uderzenia. W całym minionym sezonie La Ligi zrobił to trzy razy. Busquetsa należy zresztą docenić za cały turniej, w którym udowodnił, że obudowany odpowiednią drużyną nadal jest defensywnym pomocnikiem ze ścisłego topu. O Pedrim, zaś, powiedziano już wszystko. Widzieliście, żeby grający w ten sposób 18-latek zanotował stuprocentową (!) skuteczność podań w ciągu 90 minut gry w półfinale Euro 2020 przeciwko Włochom? Ja też nie. W dogrywce pomylił się zaś… dwukrotnie. A przecież gracz Barcy w każdej okazji szuka możliwości gry progresywnej, a do tego mierzył się z najlepszą linią pomocy na turnieju. Przed nim wielka przyszłość – nie wiadomo tylko, gdzie jest sufit pomocnika, zaczynającego karierę na niebotycznym poziomie.

Młodzian rzucił wyzwanie legendzie

Na “środku” ataku znalazło się miejsce dla Daniego Olmo. Luis Enrique przyznał, że widząc, co duet Bonucci-Chiellini robił z Romelu Lukaku, postawił na fałszywą “dziewiątkę” i ten eksperyment zdecydowanie zdawał egzamin. Gracz RB Lipsk nieustannie wyciągał Chielliniego ze swojej pozycji, robił miejsce kolegom, a przy tym sam stwarzał realne zagrożenie. Pamiętajmy, że to po jego podaniu wyrównał Alvaro Morata. Przyznam, że gdy spudłował w serii rzutów karnych przeszło mi przez myśl mało nowatorskie, acz prawdziwe zdanie: że w futbolu próżno szukać sprawiedliwości.

Jedenastka rundy: Schmeichel – Walker, Maguire, Bonucci, Alba – Busquets, Damsgaard, Pedri – Chiesa, Olmo, Sterling

Pełen opis każdego członka naszej drużyny rundy znajdziesz na Goal.pl.

Komentarze