Cztery gole w Walencji

La Liga
La Liga

Dobre spotkanie mogliśmy dziś obejrzeć na Estadi Ciutat de València, gdzie Levante podejmowało gości z Eibaru. Oba zespoły zafundowały nam bowiem aż cztery gole i ostatecznie podzieliły się punktami w ramach 29. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy.

Czytaj dalej…

Pierwsza bramka w tym meczu padła bardzo szybko, bowiem zobaczyliśmy ją już po niespełna pięciu minutach. Wynik meczu w Walencji otworzył Jose Morales, który w efektowny sposób posłał piłkę w lewy dolny róg bramki.

Jak się okazało był to dopiero początek wielkiego strzelania w tym meczu. Kilkanaście minut później było już jeden do jednego, gdyż ze strony gości odpowiedział Gonzalo Escalante. Pierwsza połowa przyniosła nam jeszcze kolejną bramkę. W 26. minucie na listę strzelców wpisał się Ruben Rochina, popisują się pięknym strzałem zza linii pola karnego.

Po zmianie stron tempo meczu się utrzymało, a obie drużyny wykreowały sobie kilka świetnych sytuacji. Bliscy strzelenia gola byli m.in. Moses Simon czy Borja Mayoral. W obu przypadkach zabrakło jednak minimalnie szczęścia, gdyż piłka albo odbiła się od poprzeczki, albo przeleciała tuż obok prawego słupka.

Ostatecznie do siatki trafił jednak Fabian Orellana, który w 78. minucie ustalił wynik tego spotkania na dwa do dwóch. Ten gol był znakomitym podsumowaniem tego dobrego, intensywnego meczu. Oby reszta tej kolejki przyniosła nam podobne emocje.

Levante UD – SD Eibar 2:2 (2:1)

1:0 Morales 5′
1:1 Escalante 19
2:1 Rochina 26′
2:2 Orellana 78′

Komentarze