Cztery gole w Walencji

La Liga
La Liga

Pierwsze spotkanie 18. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy, w którym Levante podejmowało gości z Girony, zakończył się remisem dwa do dwóch, a aż trzy gole zobaczyliśmy podczas drugiej części gry. Duży wpływ na wynik miało wydarzenie z 69. minuty, kiedy to Sergio Postigo został ukarany czerwoną kartką.

Czytaj dalej…

Pierwszego gola w tym spotkaniu zobaczyliśmy w 31. minucie, kiedy to na listę strzelców wpisał się Portu.  Zawodnik gości świetnie wykorzystał podanie od swojego kolegi z zespołu, a następnie z dziecinną łatwością pokonał bramkarza gospodarzy, posyłając futbolówkę nad nim.

Gospodarze nie zmierzali jednak łatwo odpuszczać, a w drugiej części gry udało im się nawet wyrównać. Jose Moralespopisał się fantastycznym rajdem lewą stroną boiska, następnie kilkoma zwodami ośmieszył defensywę gości, a na końcu pięknie uderzył po ziemi tuż przy słupku. Bramkarz próbował jeszcze ratować sytuację, ale jego interwencja nie była najlepsza i piłka wylądowała w siatce.

Sytuacja zmieniła się ponownie w 69. minucie, gdyż czerwoną kartę dostał Sergio Postigo. Piłkarz gospodarzy nie mógł uwierzyć, że sędzia nakazuje mu opuścić boisko. Arbiter główny był jednak nieugięty, a dodatkowo podyktował rzut wolny dla gości. Takiej okazji nie mógł zmarnować Aleix Garcia, który strzałem po ziemi zmienił wynik na jeden do dwóch.

Jak się potem okazało, nie było to jednak ostatnie trafienie. Na cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry gola zdobył bowiem jeszcze Coke, a mecz zakończył się wynikiem dwa do dwóch. To było naprawdę dobre spotkanie.

Levante UD – Girona FC 2:2 (0:1)

0:1 Portu 31′
1:1 Morales 58′
1:2 Garcia 72′
2:2 Coke 86′

Pełna statystyka meczu

Komentarze