“Czujemy się bardzo pewnie przed tym spotkaniem”

Carlo Ancelotti
Carlo Ancelotti Pressfocus

Real Madryt zagra dzisiaj o Superpuchar Europy. Przeciwnikiem będzie Eintracht Frankfurt. O swojej i niemieckiej drużynie wypowiedział się Carlo Ancelotti.

  • O 21:00 Real Madryt rozpocznie walkę o pierwsze trofeum w sezonie 2022/2023
  • Przeciwnikiem mistrza Hiszpanii będzie Eintracht Frankfurt
  • Przed spotkaniem wypowiedział się Carlo Ancelotti oraz napastnik niemieckiego klubu

Superpuchar Europy stawką pierwszego meczu w sezonie

Trzy mecze sparingowe musiały wystarczyć Realowi Madryt do odpowiedniego przygotowania się na mecz o Superpuchar Europy z Eintrachtem Frankfurt. Niemiecki przeciwnik jest w łatwiejszej sytuacji, ponieważ w przeciwieństwie do Królewskich, rozpoczął już ligowe zmagania (porażka 1:6 z Bayernem). Carlo Ancelotti uważa, że klęska z Bayernem nie zamazuje mu obrazu o aktualnym triumfatorze Ligi Europy.

To nas nie oszuka. Można obejrzeć spotkanie z Bayernem, ale też wielką Ligę Europy, gdzie zasłużyli na wygraną i pokonali bardzo mocnych rywali. To dynamiczna drużyna, która gra z intensywnością. Dobrze ją znamy. By wygrać ten mecz, będziemy musieli zagrać dobrze i walczyć. Mamy warunki, by to zrobić, bo dobrze trenowaliśmy i czujemy się bardzo pewnie przed tym spotkaniem. To prawda, że wielka radość z wygrania Ligi Mistrzów pozostaje żywa w nas i wszystkich kibicach. Chcemy, by to się utrzymało – deklaruje opiekun Realu Madryt na konferencji prasowej.

Z mediami przed meczem zwycięzcy Ligi Mistrzów i Ligi Europy, spotkał się też piłkarz Eintrachtu. – W sytuacji, w której jedno starcie decyduje o trofeum, musimy być solidni i silni. W ten sposób możemy zmniejszyć ich szanse. Trzeba też wykorzystywać te, które będziemy mieli my sami – przyznał Rafael Borre.  – Cieszymy się na to spotkanie. Możemy je rozegrać za zasługi z poprzedniego sezonu. Wszystko osiągnęliśmy jako drużyna, Liga Europy dodała nam olbrzymiej wiary w nasze możliwości. Chcielibyśmy dalej pisać historię, a środowy mecz jest ku temu fantastyczną okazją. Takie chwile trzeba przeżywać w pełni – uzupełnił Kolumbijczyk.

Czytaj także: Real Madryt – Eintracht Frankfurt: typy, kursy, zapowiedź (10.08.2022)

Komentarze