Real Madryt przyspiesza negocjacje ws. Haalanda

Erling Haaland
Erling Haaland Pressfocus

Mimo doniesień angielskich mediów na temat porozumienia Haalanda z Manchesterem City, Real Madryt nie zamierza odpuszczać. Według doniesień Cadena Ser, Norweg wolałby grać w Hiszpanii aniżeli na Wyspach. Stacja radiowa nie wyklucza, że do Madrytu latem mogliby trafić zarówno Mbappe jak i Haaland.

  • Real Madryt zaklepał już sobie transfer Kyliana Mbappe
  • Królewscy pracują wciąż nad pozyskaniem Erlinga Haalanda
  • Według hiszpańskich mediów Real wciąż ma duże szanse na transfer Norwega

Znajomości kluczem do sukcesu

Przenosiny Kyliana Mbappe do Realu Madryt są już niemal pewne. Zgodni są co do tego dziennikarze, którzy wciąż czekają na oficjalne potwierdzenie transferu. Mimo to Real nie ustaje w wysiłkach o sprowadzenie także Erlinga Haalanda. Stacja radiowa Cadena Ser ujawnia, że napastnik miał przekazać nowe instrukcje swojemu agentowi – Mino Raioli. Zdaniem dziennikarzy w przypadku podobnych finansowo ofert od Manchesteru City i Los Blancos, Norweg byłby skłonny wybrać grę dla Realu.

Intencją napastnika jest podpisanie krótkiego, trzyletniego kontraktu. Haaland nie chce wiązać się na długo z nowymi pracodawcami. Jest świadomy, że jego wartość może szybko wzrosnąć. Dlatego też Manchester City chcąc przekonać go do transferu oferuje mu astronomiczna pensję w wysokości 500 tysięcy euro tygodniowo. Przewagą Realu Madryt w negocjacjach są dobre stosunki Florentino Pereza z Hansem-Joachimem Watzke, który jest prezesem Borussi Dortmund. 

Królewscy postanowili przyspieszyć negocjacje w związku z zapisami w klauzuli Haalanda. Zgodnie z nimi kwota odstępnego Norwega wynosi 75 milionów, jeśli płatność zostanie dokonana do końca kwietnia. Dlatego też w najbliższych tygodniach możemy spodziewać się konkretnej deklaracji ze strony piłkarza.

Sprawdź też: Obrońca Realu Madryt przegapi starcie z Barcą

Komentarze