Czy Pedri pojedzie na nadchodzące mistrzostwa Europy?

Pedri
Pedri PressFocus

Kolejny świetny występ przeciwko Athletikowi Bilbao (3:2) sprawia, że pomocnika Barcelony coraz częściej zestawia się z grą w reprezentacji.

Pedri jest jednym z niewielu pozytywnych aspektów Barcelony w tym sezonie. Przeciwko Athletikowi Bilbao 18-latek popisał się bramką i piękną asystą. Hiszpańscy dziennikarze zastanawiają się, czy młodzian znajdzie uznanie w oczach Luisa Enrique.

Przywrócił Messiemu uśmiech

Dziennikarze zauważyli, że Lionel Messi odzyskał radość z gry, której wyraźnie brakowało mu od początku sezonu. Wielka w tym rola Pedriego. Messi przyzwyczaił się do posiadania świetnie wyszkolonych partnerów, z którymi mógł porozumieć się na boisku. Już dawno odszedł Xavi, trochę później Andres Iniesta, Dani Alves czy Neymar, a latem pożegnano się z Luisem Suarezem. Wszystko wskazuje na to, że Pedri mówi w tym samym piłkarskim języku co geniusz z Rosario, a ich pogłębiająca się współpraca wpływa na lepsze wyniki Barcelony. Duma Katalonii po wspomnianym zwycięstwie nad Athletikiem po raz pierwszy od dawna zameldowała się na podium LaLiga, a sam Leo Messi znajduje się na czele tabeli strzelców.

“Pierwszy gol głową w życiu!”

Pedri zanotował z Baskami bardzo ważną bramkę, która pozwoliła wyrównać po początkowym trafieniu Inakiego Williamsa. 18-latek wykorzystał asystę Frenkiego De Jonga, poprzedzoną świetnym podaniem Leo Messiego. Jak przyznał później Pedri, była to dla niego pierwsza bramka zdobyta głową. Później Kanaryjczyk zaprezentował piękną asystę, przytrzymując piłkę przed podaniem jej Argentyńczykowi podeszwą buta.

Perła w zalewie przeciętności

Ruchy transferowe Barcelony były w ostatnich latach mocno kwestionowane, ale sprowadzenie Pedriego jest powszechnie uważane za majstersztyk. 18-latek kosztował Blaugranę około 8 milionów euro. Dziś jego wartość wynosi ponad pięć razy więcej. Dla Luisa Enrique zawsze ważniejsza była aktualna forma zawodnika niż jego wiek. Przypomnijmy, że dał zadebiutować innemu zawodnikowi Barcelony, Ansu Fatiemu, gdy ten miał 17 lat. Wydaje się, że w obecnej dyspozycji Pedri nie tylko powinien być powołany na nadchodzące mistrzostwa Europy, ale i ma spore szanse na regularną grę w barwach La Furia Roja.

Komentarze