Damian Kądzior zmienił klub. Z Hiszpanii trafił do Turcji

Damian Kądzior
Damian Kądzior fot. PressFocus

Damian Kądzior zgodnie z medialnym informacjami zmienił barwy klubowe. Reprezentant Polski został wypożyczony z hiszpańskiego SD Eibar do tureckiego Alanyasporu. Do ekipy znad Bosforu zawodnik został wypożyczony.

Damian Kądzior co prawda niedawno zaliczył występ przeciwko FC Barcelonie. To był jednak tylko epizod w wykonaniu Polaka w Hiszpanii. Ogólnie 28-latek w trakcie trwającej kampanii zaliczył zaledwie sześć meczów La Liga. Nie mogło zatem dziwić, że polski piłkarz myślał o zmianie klubu.

Nie jest żadną tajemnicą, że celem Damiana Kądziora jest wywalczenie miejsca w reprezentacji Polski na Euro. Mogło być o to jednak trudno w przypadku braku gry. W związku z tym były zawodnik między innymi Górnika Zabrze podjął decyzję o tymczasowym rozstaniu z hiszpańską ekipą.

Kądzior, chcąc walczyć o miejsce w kadrze Biało-czerwonych na mistrzostwa Europy skusił się na przeprowadzkę do szóstej aktualnie ekipy ekstraklasy tureckiej. Zawodnik został już nawet zaprezentowany. Po ogłoszeniu transferu Polak nie krył radości z powodu dołączenia do tureckiej ekipy.

– Bardzo się cieszę, że tu jestem. Mam dużo energii, chcąc ją zamienić na sukces Alanyasporu na boisku. Obiecuję, że zrobię co w mojej mocy, aby pomóc drużynie. Pozdrawiam naszych kibiców, których chciałbym zapewnić, że nie rozczaruję – rzekł Kądzior cytowany przez oficjalna stronę internetową tureckiej ekipy.

Okazję do debiutu polski zawodnik może mieć już w czwartek, gdy Alanyaspor na wyjeździe zmierzy się z Erzurum BB. Kądzior został wypożyczony do tureckiej drużyny do końca sezonu. Tymczasem kontrakt Polaka z Eibar obowiązuje do końca czerwca 2023 roku. Rynkowa wartość sześciokrotnego reprezentanta Polski szacowana jest na 1,5 miliona euro.

Komentarze