Damian Kądzior zostanie wypożyczony z Eibaru

Damian Kądzior
Damian Kądzior PressFocus

W wywiadzie z portalem Meczyki.pl, Damian Kądzior przyznał, że odejdzie zimą na wypożyczenie z Eibaru. Prawdopodobnie trafi do tureckiego Alanyasporu.

Damian Kądzior latem przeniósł się z Dinama Zagrzeb do Eibaru, stając się jedynym Polakiem występującym w LaLiga. Niestety, jego półroczny pobyt w Kraju Basków trudno uznać za udany. 28-letni skrzydłowy wystąpił w zaledwie ośmiu spotkaniach we wszystkich rozgrywkach, w których zanotował jedną asystę. Wydawało się, że przełomowym dla niego momentem było wystawienie go do wyjściowego składu przeciwko Barcelonie na Camp Nou, ale później okazało się, że było to jedyne spowodowane rotacjami trenera Mendilibara.

Wzrok skierowany na nadchodzące mistrzostwa Europy

Kądzior wie, że w tym wieku musi grać. Zwłaszcza, że na horyzoncie widać już mistrzostwa Europy. Jeżeli nie będzie występował, nie znajdzie miejsca w kadrze Biało-czerwonych. Dlatego też Polak uzgodnił z Eibarem, że zimą wyruszy w poszukiwaniu minut. Jak wyznał w rozmowie z portalem Meczyki.pl, dostał propozycje z kilku krajów, ale ostatecznie zdecydował się na transfer do Turcji.

Miałem zapytanie z ligi niemieckiej, ale co jeśli ten klub walczy o utrzymanie, nie ma opcji wykupu – widzi, że zaraz spadnie i co? Wystawi mnie w końcówce sezonu? Mogę znów być odstawiony na boczny tor. Szukam teraz klubu, gdzie będę czuł się podobnie jak w Dinamo. Pierwszym warunkiem jest rozmowa z trenerem. Wiele kierunków transferu odpadło, bo Eibar nie chce płacić pensji w tym czasie. Rozmawialiśmy z MLS-em, gdzie sezon zaczyna się w marcu. W tym momencie zabezpieczyłbym się finansowo, ale skreślam się z EURO. Chciały mnie kluby z Holandii czy Belgii, ale dla Eibaru to były opcje nie do przyjęcia – powiedział reprezentant Polski. – Kluby tureckie mają pieniądze, mogą zapłacić za wypożyczenie zawodnika, pokrywają pensję. Eibar chciałby odzyskać część pieniędzy, to logiczne. Śmiałem się z tego, kiedy ludzie mówili, żeby Legia i Lech brały Kądziora. To są transfery gotówkowe, bo za wypożyczenie trzeba Eibarowi zapłacić. Zresztą, żaden z polskich klubów do mojego agenta się nie zgłaszał – wyznał Damian Kądzior. Następnie wyznał, że wyruszy do Turcji w poniedziałek lub wtorek. Prawdopodobnie podpisze umowę z Alanyasporem.

Drużyna ta zajmuje szóste miejsce w Super Lig, ze stratą ośmiu punktów do liderującego Besiktasu.

Komentarze