Dani Alves czeka na telefon od Barcy

Dani Alves
Dani Alves Pressfocus

Dani Alves marzy o powrocie do FC Barcelony. Doświadczony defensor zaofeorwał swoje usługi byłemu klubowi chwilę po odejściu z Sao Paulo. Teraz po przyjściu do klubu Xaviera Hernandeza, istnieje szansa, że taki scenariusz znajdzie potwierdzenie w rzeczywistości.

Czytaj dalej…

  • Dani Alves po odejściu z Sao Paulo zgłosił gotowość pomocy FC Barcelonie
  • Piłkarz chciałby dołączyć do drużyny Xaviego
  • Ostateczna decyzja zależy jednak od nowego trenera

Historia zatoczy koło?

Dani Alves zerwał kontrakt z Sao Paulo już dwa miesiące temu. Boczny defensor podjął taką decyzję ze względu na zaległości finansowe klubu, przez które nie otrzymywał pensji. W pewnym momencie uznał, że nie ma sensu iść na wojnę z pracodawcą.

Tego lata zgarnął z reprezentacją złoto na Olimpiadzie i zamierza zakończyć karierę dopiero po mundialu w Katarze. Z racji, że plany są ambitne nie wyklucza powrotu do Europy. Właśnie z tego powodu zaoferował swoje usługi FC Barcelonie.

Informacje o takim ruchu szybko obiegły światowe media. Katalońskie dzienniki twierdziły, że cała operacja nie ma szans powodzenia. Piłkarz ma już 38-lat, natomiast aktualna polityka Blaugrany zdecydowanie bardziej woli stawiać na młodzież.

Kiedy z klubu odszedł Ronald Koeman, ten temat powrócił. Szczególnie głośno zrobiło się, gdy Xavi został oficjalnie zaprezentowany jako nowy trener pierwszego zespołu. Joan Laporta w poniedziałek zabrał głos w sprawie przyłączenia Alvesa do kadry drużynowej.

Dani Alves pomaga nam w innych obszarach i zaoferował, że może coś wnieść na poziomie sportowym – rozpoczął.

Xavi musi zdecydować, ale wie, że istnieje szereg ludzi, którzy mogą mu pomóc w tym, żeby drużyna rywalizowała o zwycięstwo – dodał.

Prezydent Dumy Katalonii nie powiedział wprost, że zaprasza Alvesa do Barcelony. Kwestia zakontraktowania pozostanie już do rozstrzygnięcia przez Xaviego. To tylko świadczy o pełnym zaufaniu zarządu do działań 41-latka w szatni, pozostawiając mu wolną rękę, co do wyborów kadrowych.

Z kolei Brazylijczyk należy do najbardziej utytułowanych piłkarzy w historii futbolu. Koszulkę Blaugrany zakładał przez osiem lat i u schyłku zawodowej kariery marzy o przekazaniu swojego doświadczenia młodym talentom z La Masii.

Przeczytaj również: Dembele nie jest gotowy do gry

Komentarze