Dwaj legendarni Brazylijczycy na liście życzeń beniaminka La Liga

Marcelo
Marcelo Pressfocus

Dani Alves szuka aktualnie klubu i możliwe, że po odejściu z FC Barcelony pozostanie w La Lidze. Jak podaje UOL Esporte Brazylijczyk może dołączyć do beniaminka – Realu Valladoid. Co ciekawe, klub zainteresowany jest również Marcelo.

  • Dani Alves Marcelo pozostali bez kontraktów kolejno z FC Barceloną i Realem Madryt
  • Obaj nie zamierzają kończyć jeszcze karier piłkarskich
  • Zakontraktowaniem Brazylijczyków zainteresowany jest Real Valladoid

Marcelo i Dani Alves zostaną w La Liga?

Sezon 2021/22 był czasem wielkich pożegnań Brazylijczyków. FC Barcelona podjęła decyzję o nieprzedłużaniu kontraktu z Danim Alvesem, który w styczniu powrócił do klubu po pięciu latach by wspomóc go w trudnym okresie. Real Madryt pożegnał się natomiast z Marcelo, który jego barw bronił od 2006 roku.

Obaj boczni obrońcy są prawdziwymi legendami swoich byłych już drużyn i nie zamierzają jeszcze kończyć karier. UOL Esporte przekazało w niedzielę, że obaj mogą pozostać w La Liga na kolejny sezon. Ich zakontraktowaniem zainteresowany jest beniaminek Primera Division – Real Valladoid. Zespół z Estadio Jose Zorila chce zapewnić nieco więcej doświadczenia w drużynie, by uniknąć spadku zaledwie po jednym sezonie. Właścicielem klubu z Valladoid jest słynny Ronaldo, który chciałby współpracować ze swoimi rodakami.

Ponadto zakontraktowanie Daniego Alvesa i Marcelo byłoby świetnym ruchem marketingowym. Ich kontrakty nie będą zbyt wysokie, jednak priorytetem dla obu defensorów jest możliwość regularnej gry. Alves chciałby pojechać z reprezentacją Brazylii na Mistrzostwa Świata w Katarze i choć ma na karku już 39 lat, wierzy, że jest to możliwe.

Przeczytaj również: Prezydent Realu skomentował niedoszły transfer Mbappe

Komentarze