Dani Alves został oficjalnie zaprezentowany przez Barcelonę

Dani Alves
Dani Alves Pressfocus

W środę o godzinie 14:00 wystartowała prezentacja Daniego Alvesa na Camp Nou. Brazylijczyk wrócił do Barcelony po pięciu latach. Odkąd tylko pojawił się na murawie uśmiech nie schodził z jego twarzy. Istnieje spora szansa, że zadebiutuje już podczas sobotnich derbów Katalonii.

  • Dani Alves wrócił do Barcelony
  • Oficjalna prezentacja piłkarza odbyła się w środowe popołudnie na Camp Nou

Dani Alves zakończy karierę w Barcelonie

Dani Alves rozstał się we wrześniu z Sao Paulo. Obrońca popadł w konflikt z zarządem, który stracił ciągłość finansową. Kilka dni po zerwaniu kontraktu otwarcie przyznał, że chciałby wrócić do Barcelony. Nie miał jednak żadnych szans na realizację swoich marzeń, kiedy trenerem był jeszcze Ronald Koeman. Teraz gdy stery w klubie przejął Xavi wszystko się zmieniło.

Nowy opiekun Dumy Katalonii nie zamierzał zwlekać i w błyskawicznym tempie zakontraktował Brazylijczyka. Obaj panowie świetnie znają się z czasów wspólnej gry , więc oba powroty śmiało można nazwać romantyczną historią.

Tymczasem w środę po południu Dani Alves został oficjalnie zaprezentowany jako nowy nabytek Barcy. Piłkarz nie ukrywał swojego zadowolenia, ciesząc się jak dziecko, że znów będzie biegał w koszulce swojego ukochanego klubu. Wybrał również numer, z którym nigdy wcześniej nie występował na Camp Nou. Od dziś będzie kojarzony z “8”.

Odkąd Xavi przejął dowództwo w szatni, Alves rozpoczął treningi na pełnym obciążeniu. Z tego powodu istnieje spora szansa, że zobaczymy doświadczonego zawodnika już w sobotę podczas derbów Katalonii. Co ciekawe, 38-latek związał się z Barceloną półrocznym kontraktem z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

Przeczytaj również: Samuel Umtiti otrzyma drugą szansę

Komentarze