Dani Alves zaoferowany innemu klubowi z La Liga

Dani Alves
Dani Alves Pressfocus

Dani Alves wrócił do Barcelony, choć jak się okazało, nie na długo. FC Barcelona nie zdecydowała się przedłużać umowy z doświadczonym defensorem, a oznacza to, że od początku lipca znów będzie on bez klubu. Według hiszpańskich mediów, 39-latek został zaoferowany Mallorce.

  • Dani Alves ostatnie pół roku spędził w FC Barcelonie
  • Klub nie zdecydował się na przedłużenie umowy z 39-latkiem
  • Agent piłkarza zaoferował go wielu klubom, w tym RCD Mallorce

Regularne występy kluczowe dla Alvesa

Dani Alves został przez FC Barcelonę zakontraktowany w styczniu i wydatnie przyczynił się do wywalczenia przez klub wicemistrzostwa Hiszpanii. Rozpatrywanie tego w kategorii sukcesu może brzmieć dość groteskowo, jednak dla zmagającej się z potężnymi problemami finansowymi Barcy był to wynik akceptowalny. Brazylijczyk często pojawiał się na boisku, a wobec problemów zdrowotnych Serginio Desta cieszył się pełnym zaufaniem Xaviego.

Klub ma ambitne plany na przyszły sezon, a wobec powrotu do zdrowia Sergiego Roberto i potencjalnego transferu Cesara Azpilicuety uznał, że Alves nie jest już niezbędny. W środę Blaugrana poinformowała o tym, że nie zamierza przedłużać kontraktu z Brazylijczykiem. 39-latek pożegnał się w emocjonalnym wpisie z kibicami i klubem za pośrednictwem mediów społecznościowych. Nie deklarował jednak, że planuje zakończyć karierę piłkarską. 

Diario De Mallorca informuje, że piłkarza został zaoferowany RCD Mallorce. Brazylijczykowi zależy na regularnych występach, żeby zostać uwzględnionym w kadrze na zbliżające się Mistrzostwa Świata w Katarze. Jego agent postanowił zaoferować usługi defensora wielu klubom, w tym właśnie Mallorce. W trakcie ostatniego sezonu Dani Alves wystąpił dla FC Barcelony w 14 meczach. Zanotował w nich bramkę i trzy asysty.

Czytaj dalej: Zawodnicy wracający z wypożyczeń problemem dla Barcy

Komentarze