Dani Olmo potwierdził zainteresowanie FC Barcelony

Dani Olmo
Dani Olmo Pressfocus

W ostatnich godzinach okienka transferowego FC Barcelona zaoferowała RB Lipsk olbrzymie pieniądze za Daniego Olmo. Trzeba przyznać, że mało kto wierzył w prawdziwość tej informacji. Okazało się jednak, że oferta znalazła potwierdzenie w rzeczywistości, o czym wspomniał sam zawodnik w rozmowie z Sueddeutsche Zeitung.

  • W ostatnich godzinach letniego okienka transferowego FC Barcelona próbowała pozyskać Daniego Olmo
  • Piłkarz w wywiadzie dla niemieckiej gazety uchylił rąbek tajemnicy odnośnie tamtych wydarzeń
  • W Hiszpanii twierdzą, że 23-latek osiągnął już wstępne porozumienie z Dumą Katalonii

Olmo jednak trafi do Barcelony?

Ostatnie momenty letniego okna transferowego były niezwykle emocjonujące. Byliśmy świadkami niespodziewanych ruchów na rynku i niewiele brakowało, aby Dani Olmo podpisał kontrakt z FC Barceloną. Początkowo dla piłkarskiego otoczenia oferta Dumy Katalonii rzędu 70 mln euro z bonusami za pomocnika RB Lipsk, wydawała się wręcz nierealna.

Joan Laporta mówił przecież, że klub popadł w poważne problemy finansowe. Więc skąd wytrzasnął tak olbrzymią sumę? Hiszpanie twierdzą, że była to jedynie pokerowa zagrywka, która miała odstraszyć potencjalnych chętnych na usługi utalentowanego pomocnika.

Przypomnijmy tylko, że 23-latek stawiał pierwsze kroki w młodzieżowym futbolu właśnie w Barcelonie. Z czasem wiedział, że szanse na debiut w seniorskiej drużynie Blaugrany są niskie. Latem 2014 r. przeniósł się na zasadzie definitywnego transferu do Dinamo Zagrzeb, skąd później trafił do Bundesligi.

W kadrze Byków radzi sobie całkiem nieźle. Zaintersowanie europejskich gigantów również wzrasta, więc huczny transfer jest tylko kwestią czasu. Piłkarz kilka dni temu udzielił wywiadu Sueddeutsche Zeitung, w którym potwierdził prawdziwość szalonej oferty Barcy.

Nie było nawet czasu, by się nad tym zastanowić. Wszystko działo się zbyt szybko – wyznał Olmo.

Na razie skupiam się na tym sezonie w RB Lipsk. Tutaj jest mi dobrze – dodał.

W Hiszpanii nieoficjalnie mówi się, że Olmo dogadał się już z Barceloną i wróci do Katalonii prawdopodobnie za rok. W grę wchodzi pięcioletni kontrakt, natomiast ostateczna kwota transferu pozostanie przez dłuższy czas tajemnicą.

Przeczytaj również: Aguero zdementował plotki na swój temat. “Dołączyłbym do Barcelony ponownie!”

Komentarze