David Alaba o krok od podpisania kontraktu z Realem

David Alaba
David Alaba PressFocus

Znany dziennikarz Fabrizio Romano potwierdził, że David Alaba jeszcze w maju podpisze pięcioletnią umowę z Realem Madryt. Klub ze stolicy Hiszpanii ani przez moment nie obawiał się o angaż tego zawodnika, chociaż miał w tej sprawie sporą konkurencję.

Reprezentant Austrii porozumiał się wstępnie z Królewskimi w styczniu tego roku. Mógł już prowadzić rozmowy z innymi klubami, gdyż latem wygasa jego umowa z Bayernem Monachium. David Alaba poinformował działaczy mistrza Niemiec o swoich zamiarach. Nie zdecydował się tym samym na podpisanie nowego kontraktu.

Austriak będzie grał zamiast tego w Hiszpanii, gdzie rocznie zarobić ma 12 milionów euro. Real Madryt nie musi nic za niego płacić Bayernowi, dlatego zaoferował mu korzystne warunki indywidualnej umowy.

Alaba dotrzymał słowa

Fabrizio Romano przekazał, że choć Alaba dostawał ostatnio zapytania ze strony wielu klubów, to zdania ze styczna nie zmienił. Cały czas podkreślał, że jego priorytetem jest gra dla Realu Madryt i tak też się stanie.

Defensor pożegna się z Bayernem po trzynastu latach występów w Monachium. Od początku pobytu w bawarskim klubie wystąpił w jego barwach 427 razy we wszystkich rozgrywkach, zdobywając 33 bramki i dokładając do tego 53 asysty.

Komentarze