David Silva opuści hit po pierwszym wykluczeniu w karierze

David Silva (z lewej)
David Silva (z lewej) PressFocus

David Silva został zawieszony na dwa mecze po tym, jak w starciu z Realem Betis otrzymał czerwoną kartkę za protesty w kierunku sędziego. Lider Txuri-urdin nie wystąpi zatem w czwartkowym starciu z Barceloną. Co ciekawe, to pierwsza czerwona kartka w karierze 36-latka.

  • David Silva obejrzał czerwoną kartkę w końcówce niedawnego meczu jego Realu Sociedad z Realem Betis (0:0)
  • La Liga zdecydowała o dwumeczowym zawieszeniu dla Hiszpana za protesty w kierunku sędziego
  • Oznacza to, że weteran nie tylko opuści hit przeciwko Barcelonie, ale też starcie z Rayo Vallecano

Silva opuści dwa mecze przez protesty w kierunku sędziego

David Silva będzie pauzował przez dwa spotkania po tym, jak obejrzał pierwszą w swojej seniorskiej karierze czerwoną kartkę.

Hiszpan otrzymał zawieszenie po sytuacji, która miała miejsce w samej końcówce piątkowego starcia jego Realu Sociedad z Realem Betis (0:0). 36-latek zareagował gniewnie, gdy sędzia Isidro Diaz de Mera Escudero nie zdecydował się podyktować rzutu wolnego dla Txuri-urdin w 93. minucie. Po krótkiej wymianie zdań arbiter pokazał pomocnikowi czerwoną kartkę. W swoim raporcie Diaz de Mera zapisał, że piłkarz kazał mu “iść do diabła”.

RFEF (odpowiednik PZPN-u w Polsce) zdecydował, że zawieszenie Silvy potrwa nie jeden, a dwa spotkania. Oznacza to, że weteran opuści czwartkowy szlagier przeciwko Barcelonie, a także następny mecz Realu Sociedad z Rayo Vallecano. To wielka strata dla trenera Alguacila. Doświadczenie i klasa pomocnika mają ogromne znaczenie dla płynności akcji ekipy z Kraju Basków.

Silva rozegrał w tym sezonie 29 spotkań. Zanotował w nich bramkę i cztery asysty.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze