Grał w Sevilli i Barcelonie, wyjedzie do Meksyku?

Luuk de Jong
Luuk de Jong PressFocus

Luuk de Jong może wkrótce pożegnać się z hiszpańską La Ligą i obrać dość niespodziewany kierunek. Holenderski napastnik Sevilli, który ostatnio występował na zasadzie wypożyczenia w Barcelonie, znalazł się na celowniku jednego z meksykańskich klubów. A konkretnie Deportivo Toluca.

  • Luuka de Jonga w przyszłym sezonie może zabraknąć na boiskach hiszpańskiej La Liga
  • Holender nie może liczyć na występy w Sevilli i Barcelonie w przyszłym sezonie
  • Dłoń w jego kierunku wyciągają jednak przedstawiciele Deportivo Toluca

De Jong z ofertą z Meksyku

Toluca przed rozpoczęciem sezonu Apertura 2022 chce sprowadzić do zespołu nowego napastnika i celuje bardzo wysoko. Wśród kandydatów wymieniany był Urugwajczyk Edinson Cavani, a teraz hiszpańskie media informują, że jedną z opcji jest także Luuk de Jong.

Holenderski napastnik znajduje się obecnie w trudnej sytuacji, bowiem nie znajduje się w planach sztabu szkoleniowego Sevilli na przyszły sezon. De Jonga w swoim zespole nie chciał również zatrzymać szkoleniowiec Barcelony Xavi Hernandez. 

To nie pierwszy raz, kiedy Toluca wyraża zainteresowanie napastnikiem. O jego przenosinach do Meksyku mówiło się już w 2018 roku, ale wówczas do transferu nie doszło. Teraz wydaje się, że szanse na jego przeprowadzenie są znacznie wyższe. Tym bardziej, że zainteresowanie takim rozwiązaniem ma wyrażać sam De Jong.

O ile z uzyskaniem porozumienia z Holendrem w sprawie warunków kontraktu Toluca nie powinna mieć problemów, to trudniejszym zadaniem będzie porozumienie się z Sevillą w kwestii kwoty odstępnego. Hiszpański klub wycenia swojego piłkarza na 4 miliony euro.

Zobacz także: Dyrektor Sevilli potwierdził, że gwiazda zespołu chce odejść

Komentarze