Debiut Gomeza, Sevilla pierwszym półfinalistą

Piłkarze Sevilli
Piłkarze Sevilli Pressfocus

Almeria przegrała z Sevillą 0:1 (0:0) w ćwierćfinale Pucharu Króla. Andaluzyjczycy nie zlekceważyli niżej notowanego rywala i wyszli w dosyć mocnym składzie. W barwach drużyny gości zadebiutował sprowadzony z Atalanty Alejandro Gomez.

W pierwszej połowie, zgodnie z przewidywaniami, dominowała drużyna Sevilli. Piłkarze gości zdecydowanie częściej utrzymywali się przy piłce, a ponadto stwarzali sobie więcej sytuacji bramkowych. Zawodziła jednak nieco skuteczność, gdyż tylko po trzech sytuacjach został oddany strzał celny.

Almerię przed utratą gola dwukrotnie w pierwszej połowie ratował Rubio Fernando. W 6. minucie dobrze interweniował po strzale Aleixa Vidala, a w 34. spokojnie wybronił uderzenie Luuka de Jonga. W związku z tym do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis.

Druga połowa również przebiegała pod dyktando Sevilli. Lopetegui, widząc jednak słabą skuteczność swoich piłkarzy w defensywie, zdecydował się na zmiany. W 67. minucie jeden z piłkarzy, który niedawno pojawił się na boisku zanotował asystę. Był nim Suso, który dobrze dośrodkował piłkę w pole karne, a tam uderzeniem głową w kierunku dalszego słupka bramkarza pokonał Lucas Ocampos.

W 84. minucie Munir El Haddadi miał dobrą okazję. Strzał Marokańczyka obronił jednak bramkarz Almerii, przedłużając nadzieję na wyrównanie. Nieliczne akcje gospodarzy nie zagroziły jednak bramce rywala, dlatego wynik końcowy to 0:1. Sevilla jest pierwszym półfinalistą Pucharu Króla.