Deklasacja. Barcelona zdobyła Estadio Anoeta z łatwością

Lionel Messi i Antoine Griezmann
Lionel Messi i Antoine Griezmann PressFocus

Barcelona po piłkarskim popisie rozbiła na wyjeździe Real Sociedad (6:1). Dwa trafienia zanotował Leo Messi, świetny mecz rozegrał też Sergino Dest.

Barcelona bezlitosna w Krainie Basków

Spotkanie zamykające 28. kolejkę La Ligi powinno być dla Barcelony prawdziwym sprawdzianem. Jeżeli tak na nie patrzeć, to Katalończycy zdali ten egzamin śpiewająco. Jeszcze przed przerwą Katalończycy wyglądali lepiej. Na prowadzenie wyprowadził gości dzisiejszy solenizant, Antoine Griezmann, który swoje trzydzieste urodziny mógł świętować trafieniem. Francuz z bliska dobił strzał Ousmane’a Dembele. W 43. minucie swoją debiutancką ligową bramkę zaliczył Sergino Dest. Przy tej akcji warto pochwalić podanie bez przyjęcia Sergio Busquetsa, a także kolejną piękną asystę Leo Messiego. Amerykanin zachował się zaś jak rasowy snajper.

Dopiero w drugiej połowie, jednak, goście całkowicie zdeklasowali swoich rywali. W 53. minucie Dest wykorzystał podanie drugiego skrajnego obrońcy, Jordiego Alby, do debiutanckiej bramki dokładając drugą. Chwile później Busquets przypieczętował swój świetny występ efektowną asystą, którą lobem na gola zmienił Leo Messi. Nie minęło kolejne dziesięć minut, gdy piłkę do siatki skierował Ousmane Dembele, ale sędzia doaptrzył się spalonego. Francuz nie odpuścił i w kolejnej akcji minął, jak w slalomie, kilku obrońców rywali i mocnym strzałem również zapisał się na liście strzelców. Po tym trafieniu Ander Barrenetxea zdobył, co prawda, honorowego gola dla Basków, ale wynik zamknął Leo Messi, wykorzystując podanie Jordiego Alby.

Męczył się Real, Atletico wyrwało zwycięstwo po świetnej interwencji Jana Oblaka, a Barcelona zabawiła się na stadionie jednego z największych zespołów ligi. Trudno po takim meczu wyróżnić tylko jednego gracza, bo cała drużyna Dumy Katalonii zasłużyła na wielką pochwałę. Aż czuje się żal, że w momencie, w którym walka o mistrzostwo Hiszpanii tak się zaostrzyła, spotkała nas przerwa reprezentacyjna.